Joshua Buatsi, Saunders'ın Canelo'yu Tarzıyla Asla Rahatsız Etmediğini Söyledi


Hafif ağır sıklet yarışmacısı Joshua Buatsi, Billy Joe Saunders'ın dövüş tarzıyla Canelo Alvarez'i geçen Cumartesi hiç rahatsız edemediğini söyledi.
Joshua Buatsi, Saunders'ın Canelo'yu Tarzıyla Asla Rahatsız Etmediğini Söyledi

Buatsi (13-0, 11 nakavt) her dövüşçünün yaralarıyla başa çıkmada farklı olduğunu düşünüyor. Geçtiğimiz Ekim ayında Marko Calic'e karşı son mücadelesinde yaralı bir gözle savaştı ve sonunda yedinci sırada durmak için ona takıldı.

Saunders’ın durumunda, sekizinci turda Canelo tarafından bir yumrukla sağ gözü yaralandıktan sonra sekizinci ve dokuzuncu raunt arasında hemen boyun eğerek durumu farklı bir şekilde ele aldı.

Saunders sinirleniyor çünkü gözleri diğer dövüşçülerin gözleri yaralandıkları kadar kötü görünmüyordu. Dahası, Saunders’ın orbital kemik kırığı olduğunu bilmenin hiçbir yolu olmadığını iddia edebilirsiniz.

Joshua Buatsi, Saunders'ın Canelo'yu Tarzıyla Asla Rahatsız Etmediğini Söyledi - Boks HaberleriBu, kırık kemik bilgisine sahip olmaktan çok, şişlik nedeniyle Saunders'ın gözünün yarı kapalı olması durumuydu.

Buatsi (15-0, 8 nakavt) bu Cumartesi gecesi DAZN'de az tanınan Fransız dövüşçü Daniel Dos Santos (15-0, 8 KO) ile Manchester, İngiltere'deki Manchester Arena'da karşı karşıya geliyor.


 
Buatsi DAZN Boxing Show'a, "Canelo'yu rahatsız edecek biri varsa, sahip olduğu stille Billy Joe olacak," dedi.

"Ama gördüğümüz gibi, Canelo yıllardır bu seviyede ameliyat yapıyor, bu yüzden bununla nasıl başa çıkacağını biliyordu ve sanırım kavga durduruldu; o işi halletti.

"Bu yüzden birçok dövüşçünün mağlubiyet aldığını gördüğümüzü hissediyorum; Onlarınkinin ne kadar kötü olduğu konusunda yorum yapamam; Ben sadece benimkinden bahsedebilirim. "

Demetrius Andrade Canelo Presser'ı İstila Etti, Talepler Mücadele Ediyor!
"Vizyon sınırlıydı, ancak gerçekleştiğinde bunun ideal olmadığına ama kazanacağımdan bağımsız olarak karar verdim.

"Her şey söylendiğinde ve yapıldığında, boks karşısında gözünü kaybetmeye değmez," dedi Buatsi.

Saunders, kazanma şansı olmadığı için yazının duvarda olduğunu fark etmiş gibi görünüyordu, bu da muhtemelen savaşmaya devam etmek yerine bırakma kararını etkiliyordu.

Evet, antrenör Mark Tibbs, Saunders’ın köşesindeki kavgayı resmen durduran adamdı, ama Billy Joe devam etmek isterse, sekizinci için dışarı çıkmasına izin vermesini söylerdi.

Saunders sıfır delme gücüne sahip olduğundan, Canelo ile hiçbir şey yapamadı. Saunders'ın Canelo'yu nakavt etme şansı yoktu çünkü muhtemelen Rocky Fielding ve Avni Yıldırım'dan daha az güce sahip.

Saunders, rakiplerini alt ederek kazanan usta bir dövüşçüdür. Ne yazık ki bu tarz Canelo gibi yetenekli bir adama karşı işe yaramayacaktı.

Joshua Buatsi, Saunders'ın Canelo'yu Tarzıyla Asla Rahatsız Etmediğini Söyledi - Boks HaberleriŞimdi, Saunders kariyerine devam etmek isteyip istemediğine karar vermelidir. Artık sadece bir yarışmacı olduğu ve artık bir dünya şampiyonu olmadığı için maaş günlerinin önemli ölçüde düşeceğini bilmesi gerekiyor.

Saunder’in destekçisi Eddie Hearn, onu Demetrius Andrade, Jermall Charlo, Ryota Murata veya Gennady Golovkin gibi oyunculara karşı büyük paralarla savaşacak şekilde sıralayamazsa; bir şoka girecek.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz