John Wick'in Yönetmeni, Matrix 4’de Bu Befer Kamera Arkasında Yer Alacak


Orijinal Matrix serisinde dublör olarak görev alan Chad Stahelski ve David Leitch’in Matrix 4 ekibine katıldığı açıkladı. İkili, Matrix 4’te vazife alan oyuncu ve dublörlere dövüş ve koreografi öğrenim verecek.
John Wick'in Yönetmeni, Matrix 4’de Bu Befer Kamera Arkasında Yer Alacak

2000'li yılların en iyi aksiyon filmlerinden olan Matrix serisinin yeni filminin emek harcamaları devam ediyor. Koronavirüs salgını sonrası birçok filmin vizyon tarihi ertelenmiş olmasına rağmen Matrix 4’ün vizyon tarihi değişmediği benzer biçimde filmin kadrosuna yeni adlar katıldığına dair haberler de gelmeye devam ediyor.

Yapılan son açıklamayla 'özgün' Matrix serisinde dublör olarak görev yaptıktan sonrasında kariyerine yönetmen olarak devam eden Chad Stahelski ve David Leitch, Matrix 4’ün kamera arkası ekibine katıldı.

Orijinal Matrix serisinde dublör olarak görev aldıktan kariyerine tedvir etmek olarak devam eden Chad Stahelski, son olarak John Wick serisini yönetmişti. Stahelski, Collider’e verdiği röportajda Matrix 4’te dublörlere ve oyunculara dövüş ve kareografi eğitimi vermek için kadroya katıldıklarını söyledi. 

Matrix 4’e katılışı ile ilgili açıklama icra eden Stahelski, “Orijinal üçlemenin hayranıysanız, bunu da seveceksiniz” dedi. Matrix 4 ekibinin kendilerinden koreografi ve birtakım fiziksel eğitimler için yardım istediklerini söyleyen Stahelski, filmin birtakım yerlerinde yardım ettiğini laflarına ekledi. Stahelski, Dave Leitch’in de filmin birtakım bölümlerine yardım ettiğini düşündüğünü söyledi. 

Matrix 4 oyuncu ve dublörlerine dövüş ve koreografi mevzusunda yardım eden Chad Stahelski ve David Leitch, bu alanlarda dünyanın en iyileri arasında sayılıyor. Stahelski ve Leitch’in başarılarının yanında özgün Matrix serisinde de yer almış olması, ikilinin Matrix 4’te imal ekibinde yer almasını daha da anlamlı hale getiriyor. 


Matrix serisinin yeni vizyona giren filmi olacak Matrix 4 eğer bir aksilik olmazsa 21 Mayıs 2021’de vizyona girecek. Orijinal serinin sonunda Neo ve Trinity karakterleri ölmüş olmasına rağmen Keanu Reeves ve Carrie Anne Moss, Matrix 4’te yer almaya devam ediyorlar. 

Matrix 4’le alakalı ortaya çıkan bilgiler filmin yıldızının Jessica Henwick olacağını gösteriyor. Henwick’in yanında Jada Smith, Jonathan Groff, Yahya Abdul Mateen, Neil Patrick Harris ve Toby Onwumere de filmin kadrosunda yer alacak.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz