Joe Joyce: Dubois Maçı Bıraktı, Ama Gözünü Kurtardı


Joe Joyce, Daniel Dubois’nın Cumartesi gecesi 10. rauntta maçı bırakmasına biraz hak veriyor.
Joe Joyce: Dubois Maçı Bıraktı, Ama Gözünü Kurtardı

Dubois, Joyce’ye karşı diz çöktüğünde gözü ciddi şekilde hasar görmüştü. Yenilgisiz Joyce, Dubois’in Londra’daki Church House’da 10. rauntta “pes ettiğinin” farkında.

Joyce, IFL TV’ye bir maç sonrası röportajında ​​”Evet, kesinlikle bıraktı” dedi. Ama iyiydi, yani gözünü kurtardı. Belli ki gözü hasar almıştı ve göz yuvasında problem olduğunu duydum. Demek istediğim, o genç, tekrar gelebilir ve “Juggernaut” ilerlemeye devam edecek. “

Dubois cumartesi gecesi sağ eliyle net vuruşlar vurmasına rağmen Joyce’nin demir çenesi ona çok iyi dayandı. 2016 Olimpiyat gümüş madalyası sahibi Joyce daha sonra Dubois’in gücünü kabul etti. Bu yüzden Dubois’i daha güvenli bir mesafede tutmak için sık sık direklerini kullandı.

Joyce, “Ben de ona baktım ve ayak hareketlerimi kullandım, tehlikeli darbelerden uzak durdum, oyun planını takip ettim ve bu işime yaradı. Onunla yakından savaşmak istemedim. Oldukça yakın bir maç gibi göründü, ama dizini yere koyduğunda mutlu oldum ve Daniel Dubois’i durdurdum. Birçok boks hayranının yanıldığını kanıtladım. “

23 yaşındaki Dubois, 35 yaşındaki Joyce’yi yenmesi için tercih edildi ve her iki İngiliz için de riskli bir mücadele olarak değerlendirildi. Dubois, 10. raunda girerken (88-83, 86-85, 84-87) puan kartlarının ikisinde öndeydi, ancak gözünün etrafındaki ağrı ve Joyce’nin o bölgeye net yumruk vurması Dubois’in diz çökmesine neden oldu.

Joyce, “Onu nakavt ettiğim için çok memnunum ve mutluyum, dedi. Tüm şüphelerin yanlış olduğunu kanıtladım ve şimdi dünya şampiyonluğu için maç yapmaya hazırım.”

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz