Jermall Charlo, Canelo'nun Saunders'ı Bırakmasına Tepki Verdi, Onu Aradı


Jermall Charlo, WBO kemer tutucusu Billy Joe Saunders'ı Cumartesi günü istifaya zorlamasını izledikten sonra, WBA / WBC / WBO şampiyonu Canelo Alvarez'e şampiyonlukları için meydan okumak için WBC orta sıklet unvanını 168'e çıkarmak için nihayet vazgeçmeye hazır olduğunu söyledi.
Jermall Charlo, Canelo'nun Saunders'ı Bırakmasına Tepki Verdi, Onu Aradı

Charlo, Canelo'yu üstlenmek konusunda ciddiyse, alışmak için WBC 160 lb unvanını boşaltması ve 168 kiloya çıkması gerekecek.

Canelo'nun Eylül ayında IBF süper orta sıklet şampiyonu Caleb Plant'e karşı büyük işi var, bu yüzden Aralık'a veya daha büyük olasılıkla 2022'ye kadar Jermall ile savaşamayacak.

Charlo (31-0, 22 nakavt) bunu söylemiyor, ancak aniden 168'e çıkmaya ilgi göstermesine yol açan şey, Canelo'nun (56-1-2 38 nakavt) bu gece bir çok şut karşısında ne kadar yenilebilir ve kusurlu göründüğüydü. ortalama Saunders (30-1, 14 KOs).

Saunders bu gece özel bir şey yapmadı ama yine de Canelo ile ilk yedi turda neredeyse durmak için savaşıyordu.

  • Jermall Charlo sosyal medyada "F*** Parayı,  F***  şöhreti ve F*** ağları," dedi.
  • "[WBC orta sıklet] unvanımı kaybedeceğim ve [Canelo ile] kavgayı şimdi gerçekleştirmek için 168'e çıkacağım. Boksun bu kavganın gerçekleşmesi gerekiyor. "

İngiliz savaşçı Saunders sekizinci turdan sonra taburesini bırakmak zorunda kaldı çünkü sağ gözü kötü görünen bir yaralanma geçirmişti.

Billy Joe Saunders, Canelo Alvarez, Jermall Charlo - Boxing News

Billy Joe, sekizinci turda Canelo'nun önünde öne eğilmenin iyi bir fikir olmadığını zor yoldan anladı.

Canelo, Saunders'ın sağ gözüne temiz bir şekilde inen ve yaralanmaya neden olan bir sağ aparkatı indirerek bu hatadan yararlandı.

Charlo'nun Canelo veya boks hayranları tarafından ciddiye alınması için, ağırlığını artırması ve onu çağıran David Benavidez tarafından kendisine verilen mücadeleyi alması gerekecek.

Charlo, eski iki kez WBC süper orta sıklet şampiyonu Benavidez'i (24-0, 21 nakavt) yenebilirse, hayranlarına Canelo'yla sadece nüfuz peşinde koşmakla kalmayıp gerçek olduğunu gösterecekti.

Canelo bu gece pek iyi görünmedi ve bunun bir yaş mı, yüzük aşınması mı yoksa dövüş için aşırı antrenman mı olduğu bilinmiyor.

Canelo'nun savaşma şekline göre, Jermall'ı yenmeye çalışırken pek çok problemi olurdu çünkü çok fazla yumruk atıyor ve Saunders'dan çok daha güçlü.

Billy Joe Saunders, Canelo Alvarez, Jermall Charlo - Boxing News

Dahası, Jermall, Saunders'ın Canelo'nun önüne eğilerek yaptığı basit hatayı yapmayacak. Bu olmayacak.

Canelo, boks dünyasına Eylül ayında ilginç bir dövüş vermek isteseydi, Plant ile karşılaşmasını erteleyecek ve bunun yerine Charlo ile karşılaşacaktı. Bu, Canelo'nun Plant ile yüzleştiğinden çok daha büyük bir kavga olurdu.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz