İYİ Parti'de 18 isim görevlerinden istifa etti !


Antalya'da delege seçimlerinde toplumsal mesafenin hiçe sayılacağını anlatım eden İYİ Parti Muratpaşa İlçe Yönetim Kurulu üyesi 18 isim partideki görevlerinden çekilme etti. Grup adına meydana getirilen açıklamada, "Balık istifi gibi 2 bini aşkın üyenin katılacağı delege seçiminin yapılmasını kabul etmek olası değil" dedi.
İYİ Parti'de 18 isim görevlerinden istifa etti !

Antalya İYİ Parti Muratpaşa İlçe Teşkilatında aralarında başkan yardımcıları ve idare kurulu üyelerinin de bulunduğu 18 partili, yaptıkları basın açıklamasıyla partideki görevlerinden çekilme etti. Muratpaşa İlçe Başkan Yardımcısı Avukat Duygu Özalp Koca tarafınca grup adına meydana getirilen açıklamada, "Muratpaşa İlçe Teşkilatında bulunan kişisel menfaat ardında olan bir öbek tarafından akamete uğratılmaktadır. İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanlığı binasında 21 Haziran tarihinde yapılacak olan Delege Seçiminin sıhhat tedbirlerine uyulması açısından kapalı alanda değil toplumsal mesafe kuralına uyularak geniş ve açık alanda yapılması gerekmektedir. Seçimin yapılacağı alan, dar ve minik olup oy kullanmaya gelecek üyeler için sosyal mesafe kuralına uymak adına geniş bir bekleme alanı da bulunmamaktadır" denildi.

Delege seçiminin yapılacağı yer konusunda Muratpaşa Meclis üyeleri Kamil Korkmaz ve Ufuk Çiftçi tarafınca Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur'un uyarıldığı hatırlatılan açıklamada, “Seçimin yapılacağı yer için esenlik tedbirlerine ve toplumsal mesafe kurallarına uyulabileceği alternatif yer olarak Türkan Şoray Kültür Merkezinin önerilmesine ve zeminin ayarlanabileceğinin söylenmesine rağmen İlçe Başkanı tarafınca kabul edilmemiştir. Sağlık tedbirlerine uyulmayarak insan sağlığını tehlikeye sokmak üzere 35 metrekare alanda balık istifi gibi 2000’i aşkın üyenin katılacağı Delege Seçimin yapılmasını tarafımızca kabul etmek olası değildir. Bu şartlar altında demokratik bir seçimin de yapılması söz mevzusu olmayacaktır. Gönül verdiğimiz Partimizin Kongre sürecinde yaşanan ve kabul edilmesi mümkün olmayan olaylar ile alakalı sorumluluğa ortak olmamak ve usulsüzlüğe karşı tepkimizi ortaya geçirmek amacıyla İYİ Parti Muratpaşa İlçe Teşkilatındaki ve İl Yönetim Kurulundaki görevlerimizden istifa ediyoruz" denildi.

Görevlerinden istifa eden isimler şöyle:

"Mine Perim Karaakın- Muratpaşa İlçe Sekreteri, Duygu Özalp Koca- Muratpaşa İlçe Başkan Yardımcısı ,Ramazan Yılmaz - Muratpaşa İlçe Başkan Yardımcısı, Selim Yörüten- Muratpaşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, Semra Çürek- Muratpaşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, Burhan Arıcı- Muratpaşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, Fuat Gülden - Muratpaşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi,Mürsel Özcan - Muratpaşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, Gülnihal Temur - Muratpaşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, Adnan Ayan - Muratpaşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, Cemil Duran - Muratpaşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, Münir Sapmaz - Muratpaşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, Aytekin Yılmaz - Muratpaşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Acar - Muratpaşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, Ahmet Ramazan İspir - Muratpaşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, Yeşim Yayla - Muratpaşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, Funda Aras - İl Yönetim Kurulu Üyesi, Hamide Sevgi Akçay - İl Yönetim Kurulu Üyesi."

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz