İstanbul'daki Plaj, haftada 4 gün sadece bayanlara özel hizmet verecek!


Beykoz Riva’da bulunan Elmasburnu Tabiat Parkı'nın plajı, haftada 4 gün sadece hanımefendileri ağırlayacak.
İstanbul'daki Plaj, haftada 4 gün sadece bayanlara özel hizmet verecek!

Beykoz Riva’da bulunan ve tatil için vatandaşların gözde yerlerinden Elmasburnu Tabiat Parkı, düzenlenerek tekrar vatandaşların hizmetine sunuldu.

138 dönüm arazide kurulu olan doğa parkı ve mesire alanı, 9 bin m2’lik yürüyüş alanı, 165 tane piknik ünitesi, mavi ve yeşil koylara bakan restoranı, büfesi, 2 tane çocuk parkı ve 29 tane locanın yer aldığı plajıyla piknik yapmak isteyen, gezmek isteyen ve denize girmek isteyen vatandaşları ağırlıyor. 

Elmasburnu plajı ek olarak önümüzdeki hafta itibariyle haftanın 4 günü ancak kadınlara yönelik hizmet verecek. Salı Çarşamba Perşembe ve Cuma günleri ancak kadın vatandaşların kullanabileceği plajda personellerde de kadın olacak. Plajda, park girişinde ve restoranda çalışan personel bayanlardan oluşacak. Haftanın öteki günleri ise plaj ailelerin kullanımına aleni olacak. Ayrıca alanda 227 araçlık otopark da hazırlandı. Alana gelen ziyaretçiler araçların park ettikten sonra plaja elektrikli servis araçlarıyla taşınacak.

Elmasburnu Tabiat Parkı ve Plajı hakkında bilgi veren Beykoz Belediyesi Sosyal Tesisleri Genel Müdürü Ayhan Kamburgil, “Yüz otuz sekiz dönüm üstüne kurulmuş Elmasburnu Tabiat Parkı ve Mesire alanımız bu sene Beykoz Belediyesi tarafından tekrar revize edildi. Bu alan localar, plaj bölümü ve kamelyalar ve mesire alanından oluşmaktadır. Burada da bir restoranımız var. Restoranımızda dünya mutfağından ürünler var, sabah kahvaltı da yapabiliyorlar. Salı Çarşamba Perşembe ve Cuma günleri bayanlara özel, bütün personelimiz bayan, restorandaki giriş güvenlikteki ve plajlarda çalışan personellerimiz tamamıyla bayanlardan oluşmakta. Anadolu yakasında bir ilk, bayanlara hizmet vereceğiz” dedi.

Yenilenen doğa parkı ve plajdan memnun olduklarını dile getiren Mustafa Sandıkçıoğlu, “Şu anda oldukça güzel ailecek deniz vakti geçirebileceğimiz bir mekan olmuş burası. Yukarıda büyük otoparkımız var. Otoparkta aracımızı rahatça park edebiliyoruz araçlardan buraya sahile kadar iniyoruz” dedi.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz