IPhone SE Türkiyede satışa çıktı 2020 Fiyatlari! İşte çok şaşırtan fiyatı nedir


Apple, sonunda beklediğimiz yeni iPhone modelini nihayet türkiyede satışa çıkardı. İşte karşınızda iPhone SE 2 çok şaşırtan fiyatı
IPhone SE Türkiyede satışa çıktı 2020 Fiyatlari! İşte çok şaşırtan fiyatı nedir

Apple, geçen sene iPhone 11, iPhone Pro ve iPhone 11 Pro Max adında üç yeni telefonunu tanıtmış ve dünya çapında satışa sunmuştu. Şirket bugün ise sürpriz bir hamleyle yeni bir telefonu daha Türkiye'ye getirdi.

Ancak bu telefonu öteki iPhone modellerinden ayıran mühim bir özelliği var: Minik monitörü... Ekranı sadece 4.7 inç büyüklüğünde ve 1334x750 piksel monitör çözünürlüğü sunuyor.

SE 2 uzay grisi

Uzay grisi, gümüş ve kırmızı renkli modelleriyle satışa sunulacak olan cihaz, suya ve toza karşı da hayli dayanıklı. Bunu da IP67 sertifikasına borçlu elbette. Cihaz, suda 1 metre derinliğe kadar 30 dakika süresince dayanıyor, su almıyor.

iPhone 8'lerde son kez kullanulan Home butonu, iPhone SE'nin yeni modeliyle geri döndü. Bu nedenle Face ID yerine Apple, bu cihazında Touch ID hususi durumunu kullanıyor. Yani işlemlerinizi parmak izinizle hallediyorsunuz.

Apple'ın A13 Bionic işlemcisinden enerjisini alan yeni nesil iPhone SE, beraberinde ise 3 GB RAM ile geliyor. Bu da cihazın ekranı minik olmasına karşın hayli kuvvetli bir telefon bulunduğunu ortaya koyuyor.

64, 128 ve 256 GB

64, 128 ve 256 GB depolama seçeneklerine sahip olan telefon, 13 saate kadar video oynatma, 40 saate kadar ses çalma ve 8 saate kadar da video oynatma süreleri vadeden bir batarya kullanıyor. Bu kapsamda yeni iPhone SE ile iPhone 8 çok benzer.

iPhone SE 2, kablosuz şarj teknolojisi

18W hızlı şarj adaptörüyle geldiğinden 30 dakikada bataryasının yarısı şarj olan iPhone SE 2, kablosuz şarj teknolojisini de destekliyor.

64, 128 ve 256 GB

Yeni iPhone SE'de f/1.8 diyafram açıklığına sahip 12 MP çözünürlüğünde olan bir arka kamera bulunuyor. Çift tonlu LED flaş ile desteklenen arka kameraya ek olarak, ön tarafta da f/2.2 diyaframlı 7 MP çözünürlüğünde bir öz çekim kamerası yer alıyor.

Yenilenen iPhone SE, telefoto kameraya haiz olmasa da iPhone XR ve iPhone 11’deki şeklinde yazılımsal olarak arkaplanı bulanıklaştırıp, portre modunda fotoğraflar çekebiliyor.

5 kata kadar dijital yakınlaştırma yapabilen telefon, video çekimleri sırasında ortaya çıkabilecek titreşimleri en aza indirmek için OIS (Optik imaj stabilizasyonu) teknolojisinden istifade ediyor.

Video tarafına geldiğimizde ise yeni iPhone SE ile 4K çözünürlükte saniyede 60 kare video çekebiliyor.

iOS 13 işletim sistemi yüklü biçimde kutudan çıkan yeni iPhone SE'nin 64 GB hafızalı başlangıç modeli 5299 TL fiyat etiketine sahip.

Apple Store üzerinden bugünden itibaren satın alınabilen yeni iPhone SE'nin fiyatları model model şöyle:

  • 64GB hafızalı iPhone SE: 5299 TL
  • 128GB hafızalı iPhone SE: 5749 TL
  • 256GB hafızalı iPhone SE: 6599 TL

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz