iPhone 12 tanıtıldı. İşte fiyatı ve özellikleri!


Apple, 13 Ekim etkinliği kapsamında merakla beklenen telefonu iPhone 12 modelini resmi olarak duyurdu!
iPhone 12 tanıtıldı. İşte fiyatı ve özellikleri!

Apple, yeni telefon modeli iPhone 12'yi resmi olarak 13 Ekimde gerçekleşen “Hi, Speed” yani “Merhaba, Hız” isimli etkinlikte tanıttı. Az önce tanıtılan modelin fiyat ve özellik bilgilerini sıcağı sıcağına siz değerli okuyucularımıza aktarıyoruz.

iPhone 12 tanıtıldı. İşte fiyatı ve özellikleri!

Apple’ın Covid-19 salgını nedeniyle ilk kez bir iPhone modelini hem bir ay gecikmeli hem de online olarak tanıttı. ABD merkezli teknoloji devi Apple, bu akşam saat 20:00'de düzenlediği etkinlikte iPhone 12 modelini tanıttı.

Apple'ın 4 farklı modelin tanıtacak olduğu etkinliğin isminin “Hi, Speed” yani “Merhaba, Hız” isminde olması, yeni cihazlarda hıza vurgu yapıyor olarak yorumlandı ve ''cihazların 5G özelliğine sahip olacağını mı işaret ediyor?'' diye düşündürmüştü. Resmi duyuru ile iPhone 12'nin diğer modellerde olduğu gibi 5G özelliğine sahip olduğu kesinlik kazandı.

Tasarımlara genel hatlarıyla baktığımızda, iPhone 12 serisi ile iPhone 11 serisi arasındaki en büyük farkın keskin köşeler olduğu dikkatimizi çekiyor. Bunun yanı sıra önceki modelde olduğu gibi yine benzer bir çentik yapısı karşımıza çıkıyor.

iPhone 12 tanıtıldı. İşte fiyatı ve özellikleri!

Siyah, beyaz, gri, kırmızı ve mavi olmak üzere 5 farklı renk seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunulacak olan modelin özelliklerine değinecek olursak; beklendiği ve birçok detayının belli olduğu iPhone 12 gücünü A14 Bionic işlemci yongasından alıyor.

iPhone 12'de 6.1 inç büyüklüğünde Super Retina OLED panel ekran kullanılıyor. Cihazda kullanılan bu ekranın çözünürlüğü 1792 x 828 piksel değerinde olacak. iOS 14 ile birlikte karşımıza çıkan cep telefonu, 4 GB RAM, 64 / 256 / 512 GB depolama seçenekleri, 2775 mAh pil, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.0 desteği gibi özellikler sunuyor.

iPhone 12'de geniş ve ultra geniş açılı çift arka kamera kullanılıyor. Birinci kamera normal açı sunarken ikinci kamera ise geniş açı özelliğine sahip. iPhone'un geliştirilen ön kamerası ise 12 MP çözünürlük sunuyor. Telefonda ana kamera videoda 4K 60 fps çözünürlük sunarken ön kamera ise 4K 30 fps video kayıt özelliğine sahip. Telefonun ön kamerası iPhone 11'de olduğu gibi ağır çekim özelliği ile geliyor. Telefonda yine bir önceki modelinde olduğu gibi,  Smart HDR ve gelişmiş gece modu özelliği de yer alıyor.

iPhone 12 fiyatı

Apple, iPhone 12'in ABD fiyatın 699 dolar satışa sunuldu. Türkiye pazarında da satılması beklenen telefonların ülkemizde satış tarihi ile ilgili şu an için resmi bir bilgi bulunmuyor.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz