Interpol, Siber Saldırılarından Korunabilmek İçin Kampanya Başlattı !


Covid-19 içerikli siber tehditlerin artması üzerine INTERPOL, işletmelerin ve evden çalışanların korunmalarına yardımcı olmak amacıyla yeni bir bilinçlendirme kampanyası başlattı. Sosyal medya üzerinden #WashYourCyberHands etiketi ile yürütülecek küresel olarak siber emniyet hakkındaki farkındalık yaratmayı hedefleyen kampanyanın ortaklarından biri de Trend Micro.
Interpol, Siber Saldırılarından Korunabilmek İçin Kampanya Başlattı !

Koronavirüs salgını nedeniyle bütün dünyadaki kuruluşların ve çalışanların yeni normallere ahenk sağlamaya çalıştıkları bu dönemde, siber saldırganlar da bu durumu kullanarak saldırılarını artırdılar. Siber saldırganlar, daha çok sıhhat kuruluşlarını, devlet dairelerini ve koronavirüs ile alakalı olan tüm kurumları yansılamak ediyorlar. Buna karşılık, küresel emniyet kurumları ve siber güvenlik şirketleri internet kullanıcılarını korumak için güçlerini birleştirdi. Sosyal medyada yürütülen kampanyada siber hijyeni teşvik etmek için #WashYourCyberHands etiketi kullanılarak, salgınla alakalı meydana gelen siber tehditlere karşı halkı uyarmak amaçlanıyor.

Kampanyanın ortaklarından olan Trend Micro, işletmelerin ve bilhassa evden çalışan kullanıcıların güvende olmaları için neler yapabileceği konusunda uyarmak üzere hazırladığı mühim kaynakları ve raporları #WashYourCyberHands etiketi ile toplumsal medya üzerinden yine paylaşacak. Sosyal medya üzerinden daha fazla insana ulaşmayı hedefleyen Trend Micro; fidye yazılımı, çevrimiçi dolandırıcılık, oltalama ve diğer siber tehditlerle nasıl savaşım edileceğine dair bilgiler paylaşacak.

Bu kampanya ile toplumların geçtiği zor zamanlardan faydalanarak kar elde etmek isteyen siber saldırganlar ile mücadelenin artırılması, covid ve benzeri kelimelerin kullanıldığı siber saldırılara karşı kullanıcıların bilinçlendirilmesi amaçlanıyor.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz