Hatay'da büyük panik! Vatandaşlar yerleşim yerlerinden kaçıyor


Hatay'ın Belen ilçesinde çıkan İskenderun ve Arsuz ilçelerine sıçrayan yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Yangına şiddetli rüzgar nedeniyle havadan güçlükle müdahale ediliyor. Yerleşim yerlerine de ulaşan alevler ev ve işyerlerine de sıçradı.
Hatay'da büyük panik! Vatandaşlar yerleşim yerlerinden kaçıyor

Yangına şiddetli rüzgar nedeniyle havadan müdahale edilmekte güçlük çekiliyor. İhbar üzerine Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince bölgeye helikopter, arazöz, su tankı ve dozer yönlendirildi. Bazı yerleşim yerleri emniyet güçleri tarafından tedbir amaçlı tahliye edildi. Bir bina ile önünde duran araçlar yangın nedeniyle zarar gördü.

Alevler, İskenderun ilçesindeki Şekere ve İsmet İnönü mahalleleri ile bir antrepo sahasına sıçradı.

YANGININ SIÇRADIĞI BİNADA TÜP PATLADI

Rüzgarın da etkisiyle hızla yayılan alevler Belen'in Petek Mahallesinde bulunan bir siteye ulaştı. Alevler nedeniyle bir dairede tüp patlarken, bir binada alevlere maruz kaldı.

Bir otomobilinde kül olduğu yangında ekipler yerleşim yerlerini korumak için teyakkuza geçti.Yangının karayoluna tekrar yaklaşması nedeniyle Belen-İskenderun karayolu trafiğe kapatıldı. Yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

İKİ İLÇEDE YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Yangının olduğu bölgeden son gelişmeleri aktaran NTV ekibinden Osman Terkan ve kameraman Cumhur Çatkaya "İskenderun ve Belen'de yangın kontrol altına alındı. Arsuz'da müdahaleler henüz sürüyor" dedi.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz