Hacker Saldırıları Artış Gözlemlendi ! Şirket saldırılardan korunmak mümkün mü ?


Son dönemlerde şirketlere düzenlenen hacker saldırıları fazlaca ciddi dikkat çekmeye başladı. Özellikle de güvenlik önlemleri almayan firmalar ilk hedef. Hadi gelin detaylara hep birlikte bir göz atalım.
Hacker Saldırıları Artış Gözlemlendi ! Şirket saldırılardan korunmak mümkün mü ?

Güvenlik sektörünün öncü platformları, şirketlere düzenlenen hacker saldırıları ile alakalı oldukca önemli detaylar verdi. Son birkaç yılda saldırıların minimum E oranında artış göstermesi büyük dikkat çeken teferruat içerisinde yer alıyordu. Elbette emniyet uzmanları ancak saldırıların sayısal verileri ile ilgili detaylar vermedi. Aynı zamanda alınabilecek muhtelif güvenlik önlemlerinden de bahsetti.

Şirketl saldırılardan korunmak mümkün mü ?

Hacker Saldırıları Artış Gözlemlendi ! Şirket saldırılardan korunmak mümkün mü ?

Dilerseniz en önce firmaların niçin bu kadar fazla saldırıya uğradığına bir göz atalım. Güvenlik uzmanlarına göre, şirketlerin dijital güvenliğe fazla ehemmiyet vermemesi en büyük sorunlar içerisinde yer alıyor. Türkiye’deki şirketlerin nerede ise e gibi bir kısmı veri güvenliğine yeterince değer vermiyor.

Şirketlere düzenlenen hacker saldırıları

Şirketlere düzenlenen saldırıların bu kadar fazla mesele yaratmasındaki bir diğer önemli etkili ise hackerların her vakit bir adım önde olması. Şirketler güvenlik önlemi aldıkça ortaya çıkabilecek problem miktarı azalsa bile, yine de tamamen bitmiyor. Hackerlar öylesine karanlık bir dünya oluşturdular ki orayı anlamak hemen hemen imkansız. Hepsinin kendi arasında ilginç bir mücadelesi var ve bu mücadele hem de daha gelişmiş hackleme sistemlerinin oluşturulmasına niçin oluyor.

Şirketlerin güvenlik konusunda problem yaşaması bununla beraber istihdam edilen güvenlik mensubu ile ilgili de yakından bağlantılı. Birçok şirket ne yazık ki yeteri kadar güvenlik mensubu istihdam etmiyor. Bu durum hem veri güvenliğine hem de firmanın online konusundaki güvenilirliğine gölge düşürüyor. Peki sizce Türkiye’deki ve dünyadaki firmalar iyi mi daha güvenilir hale gelebilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bize aktarabilirsiniz.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz