Güncel Dolar Fiyatı Ne Kadar Oldu? Dolar Neden Bir Süredir Artmıyor? 5 Ekim İtibariyle Merkez Bankası'nın Etkilediği Dolar Fiyatları!


Doların yeni bir rekor kırmasına yaklaşık 10-15 kuruş kalmışken döviz kurunun düşüş veya stabil kalmasının sebebi nedir? 5 Ekim itibariyle güncel dolar fiyatı... Kaynak: Güncel Dolar Fiyatı Ne Kadar Oldu? Dolar Neden Bir Süredir Artmıyor? 5 Ekim İtibariyle Merkez Bankası'nın Etkilediği Dolar Fiyatları!
Güncel Dolar Fiyatı Ne Kadar Oldu? Dolar Neden Bir Süredir Artmıyor? 5 Ekim İtibariyle Merkez Bankası'nın Etkilediği Dolar Fiyatları!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı yeni ekonomik programı ile doların kontrol alınması bekleniyordu. Nitekim son zamanlarda rekora doğru koşan dolar kuru için yaptığı "ben kura bakmıyorum" açıklaması vatandaşın tepkisini çekmişti. Doların yükselişi birkaç gündür askıda olduğu düşünülürse Merkez Bankası üzerinden dolar bozma işlemi yapılıyor olabilir. İhtimaller dahilinde olan bu durumun yanında yine Merkez Bankası'nın faiz arttırma kararı alması da doların yükselişini engellemiş olabilir.

Vatandaş, doların yükselişini dolaylı yoldan yapılan zamlarla hissediyor. Bu yüzden dışarıdan alınan her ürünün bedeli vatandaşa kesiliyor. İşte güncel olarak ekonomimizin 5 Ekim tarihli başta dolar fiyatı olmak üzere döviz kurları...

5 Dolar altın fiyatları

Dolar

Alış: 7,7569

Satış: 7,7643

Euro

Alış: 9,0933

Satış: 9,1023

Sterlin

Alış: 10,0265

Satış: 10,0381

Japon Yeni

Alış: 0,0737

Satış: 0,0732

İsviçre Frangı

Alış: 8,4564

Satış: 8,4774

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz