Ford Kuga Türkiye'de Satışa Sunuldu: İşte Türkiye 2020 Fiyatı


ABD merkezli otomobil devi Ford, hemen hemen tamamen yenilediği SUV modeli 2020 Ford Kuga'yı bizim ülkemizde satışa sundu. Farklı motor seçenekleri ile tüm ihtiyaçları karşılayacak halde tasarlanan Kuga, Ford yetkili satıcılarında yeni sahiplerini bekliyor.
Ford Kuga Türkiye'de Satışa Sunuldu: İşte Türkiye 2020 Fiyatı

Otomotiv sektörünün hem en eski aynı zamanda en önemli isimlerinden bir tanesi olan Ford, Türkiye'de de ürünleri sevilen markalardan bir tanesi. Pek çok ülkede olduğu benzer biçimde bizim ülkemizde de onlarca araba modeliyle sürücülerin karşısına çıkan şirket şimdi, Kuga'nın yenilenen versiyonunu Türkiye'de satışa sundu.

Ford, popüler SUV modelini iç tasavvur ve dış tasarımın yanı sıra ihtiva ettiği teknolojiler ve motor açısından da güncelledi. Yani 2020 Ford Kuga, aynı isme haiz olsa da tamamen yeni ve değişik bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Dilerseniz hemen, yeni Kuga'nın sürücülere ne gibi özellikler sunduğuna yakından bakalım.

İşte Karşınızda Yenilenen Ford Kuga:

Neredeyse tamamen yenilenen Ford Kuga, artık daha sportif bir yapıya haiz. Sürücülerin değişik beklentilerine hitaben yeni SUV modeline değişik motor seçenekleri eklenmiş durumda. Bu da aracın, istenirse şehirde istenirse de zorlu arazi koşullarında kullanılabilmesini sağlıyor. Ayrıca yenilenen Ford Kuga eskisine göre biraz daha hafifletilmiş durumda.

2020 Ford Kuga, dört farklı motor seçeneği ile geliyor. Bunlar 1.5 litre EcoBoost benzinli, 1.5 litre EcoBlue dizel, 2.0 litre Ecoblue dizel ve 2.5 litre PHEV benzinli motor olarak karşımıza çıkarken Kuga, rakiplerine gore de en iyi verimliliği vadediyor. Böylelikle yeni bir Ford almayı düşünen vatandaşlar, yakıt masrafı açısından fazla düşünmek zorunda kalmayacaklar.

Motor ve grafik güncellemesi, iç tasarımda meydana getirilen değişikliklerle bütünleşmiş durumda

Her şeyden önce şunu belirtmek gerekiyor ki yenilenen Kuga eskisine oranla birazcık daha büyük bir araç. Bu da sürücü ve yolcular için daha geniş bir iç mekan anlamına geliyor. Ayrıca Kuga, teknolojik özellikler açısından da beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Kuga'nın iç tasarımına baktığımız vakit doğrudan Apple CarPlay ve Android Auto desteği gözümüze çarpıyor. Böylelikle sürücüler, iOS veya Android platformları ayrım etmeksizin araçları ile telefonlarının bağlantısını yapabiliyorlar. Bluetooth bağlantı desteği sunan aracın 8 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekranı, basit kullanımın yanı sıra eğlenceli bir deneyim sunuyor. Ayrıca yenilenen Kuga'da kablosuz şarj özelliği de yer alıyor.


Ford Kuga'nın etkisinde bırakan özelliklerinden bir tanesi gösterge paneli. Tam 12.3 inç büyüklüğünde olan gösterge paneli, büyüklüğü ile dünyada bir ilk olma özelliğine sahip. Ayrıca şayet vasıta içinde yüksek sesli müzik dinlemeyi seven biriyseniz, Kuga'nın iyi bir tercih sebebi olabileceğini söyleyebiliriz. Çünkü bu SUV, 575 watt gücünde 10 hoparlörlü bir ses sistemine haiz.

2020 Ford Kuga Fiyatı:

Ford Türkiye yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara gore araba devinin popüler SUV modeli Kuga'ya 269.300 TL’den süregelen fiyatlarla haiz olunabilecek. Ayrıca şayet yenilenen Ford Kuga ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, sizleri burada bulunan haberimize bekliyoruz.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz