Fabrikada Covid-19 görüldü, üretim durdu (300 kişi işsiz kaldı)


Kastamonu'da, ortalama 300 kişinin çalıştığı tekstil fabrikasında 6 işçide koronavirüs tespit edildi. Üretimi durduran fabrika yönetimi, işçilere mesaj göndererek, kendilerini evlerinde izole etmelerini istedi
Fabrikada Covid-19 görüldü, üretim durdu (300 kişi işsiz kaldı)

Tosya Organize Sanayi Bölgesi'nde etkinlik yayınlayan tekstil fabrikasında çalışan birtakım işçiler, dün öğle saatlerinde yüksek ateş şikayetiyle Tosya Devlet Hastanesine başvurdu. Başvuru meydana getiren işçilere koronovirüs testi uygulanırken, 6 işçinin kontrol sonucu pozitif yönde çıktı. Bu işçiler, Kastamonu Devlet Hastanesine sevk edilerek tedaviye alındı. Fabrikada çalışan öteki işçilere de test uygulanırken, sonuçları hemen hemen çıkmadı.

Bu gelişmeler üzerine yapınak yönetimi üretimi durdurma kararı aldı. Evlerine gönderilen işçilerden, kendilerini izole etmeleri istendi. Fabrika yönetimince işçilere gönderilen mesajda "İçerisinde bulunduğumuz Kovid-19 pandemisi nedeni ile İl Sağlık kuruluşunun aldığı kararla evlerinizde kendinizi izole etmeniz zorunludur, aksi bir durumda ceza-i işlem uygulanacağından evlerinizde kalmanız sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için büyük ehemmiyet taşımaktadır" denildi.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz