Evlere Fason İş Veren Firmalar


Zorlu ekonomik şartlar hemen herkesi evde ek iş yapmaya yönlendirmektedir. Ne iş yapılabileceği konusunda ise bir çok fikir mevcuttur. Bu işlerden biri de evde fason iş yapmaktır. Bir çok büyük firma, hem kendi bünyesinde, hem de fason olarak iş yaptırmaktadır. Evlere Fason İş Veren Firmalar bu işleri bazen aracı firmalarla bazen direk olarak kendileri vermektedir. Fason iş yapmak, müşterilerin isteklerine ve yoğun iş yüküne karşılık verebilmek adına önemli bir iştir.

Fason iş yapan yerler, gerçek üretici firmadan anlaştığı miktarda ürün alırlar ancak siparişi veren firmanın adına üretim yaparlar. Yani fason, bir markanın kendi firmasından başka bir firmaya üretim yaptırma işine denilir. Dünyadaki neredeyse tüm büyük firmalar, daha az maliyet ve iş gücü açısından, üretim yaptırabilecek başka firmalar ile çalışmaktadırlar. Örneğin; küresel ölçekli büyük şirketlerin daha küçük ülkelerin firmalarına iş yaptırdıkları gibi.

Fason iş yapma kapsamında en çok iş tekstil sektöründe verilir. Evde düğme dikme, etiket dikme, evde iplik temizleme, gipür kesme gibi daha bir çok iş firmaların verdikleri fason işler arasında başlıcalarıdır. Bunların yanında nikah şekeri paketleme, davetiye katlama, hediyelik eşyaların süslenmesi gibi işler de fason işler arasında sayılabilir.

Siz de firmaların fason olarak nitelendirdiği işlerde çalışarak el gelir elde edebilirsiniz. Örneğin; davetiye hazırlayıp satan bir firma ile anlaşarak size gönderilen davetiyelerin detayları üzerinde çalışabilirsiniz. Bu çoğu zaman davetiye katlama ya da zarflama ve davetiyenin süslenip, iplerinin geçirilmesi gibi basit işlerdir. Ne kadar basit olarak görünse de, böyle bir fason iş ile hatrı sayılır paralar kazanabilirsiniz.

Evde fason iş yaparak, kendi belirlediğiniz saatlerde, yine kendi evinizde, oturduğunuz yerden ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bunun için internet üzerinden fason iş veren firmaların ilânların takip etmeli ya da çevrenizdeki firmalara bu işi yaptığınıza dair haber bırakmalısınız.

Evde Yapılabilecek Fason İşler

Evde yapılabilecek fason işlerin sayısı oldukça fazladır. Bunlardan size en çok uyan işi tespit ederek, hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Örneğin; yemek konusunda elinizin lezzetine güveniyorsanız ve geleneksel yemekler konusunda iyiyseniz, catering firmalarının özel siparişlerini hazırlayabilirsiniz. Düzenli olarak yemek çıkaran catering firmaları, yapılması zor olan ve uzun zaman gerektiren sarma, içli köfte ya da mantı gibi geleneksel yemekleri daha çok ev hanımlarına yaptırmaktadır. Malzemeler size gönderilir, siz de siparişleri tamamlayarak, yemekleri firmaya iletirsiniz. Böylece yaptığınız yemeğin kilo başına ciddi paralar kazanabilirsiniz. Zamanla başka catering şirketleri ile çalışabilir, gelirinizi artırabilirsiniz. Günümüz şartlarında bu tip bir fason iş ile bir çok ev hanımı aylık 3000 TL’ye kadar gelir elde etmektedir.

Evde yapılabilecek bir diğer popüler fason iş ise çeviri yapmaktır. Eğer bir ya da bir kaç yabancı dili iyi derecede biliyorsanız ve o dillerin gramerine hakimseniz, metin tercümesi yapan şirketler için çalışabilirsiniz. Tercüme şirketleri yoğun sipariş aldıkları dönemlerde, aldıkları metinlerin tercümesi konusunda evinde çalışan kişilere bu işleri yaptırmaktadır. Bu konuda yeteneğiniz varsa, bu iş size çok para kazandıracaktır. Tercüme edeceğiniz dile ve kelime sayısına göre ücretlendirme konusunda şirket ile anlaşabilirsiniz. Genellikle sayfa başına 30 ile 80 TL gibi bir fiyatlandırma söz konusudur. Bu şekilde 10 sayfa çeviri yapsanız, en az 300 TL kazanabilirsiniz.

Görüldüğü gibi kişisel yeteneklere göre çalışılabilecek çok sayıda fason iş vardır. Büyük şirketler de iş gücü konusunda tasarruf etmekten vazgeçemeyecekleri için fason işlerin modası hiç geçmeyecektir. Yaşadığınız ile göre araştırma yaparsanız, eve fason iş vermek için ev hanımı arayışı içinde olan bir çok firma bulabilirsiniz. Yoğun fason işi aldığınız dönemde arkadaşlarınızdan, komşularınızdan ya da aile üyelerinden yardım alarak, işlerinizi daha da hızlandırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken size uygun bir iş ve bu işi fason olarak yaptırmak isteyen bir firma bulmak olacaktır.

bursa Evlere Fason İş Veren Firmalar, istanbul Evlere Fason İş Veren Firmalar, izmir Evlere Fason İş Veren Firmalar, gebze Evlere Fason İş Veren Firmalar, sakarya Evlere Fason İş Veren Firmalar, denizli Evlere Fason İş Veren Firmalar, konya Evlere Fason İş Veren Firmalar, kocaeli Evlere Fason İş Veren Firmalar, düzce

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz