Eski YÖK Başkanı: "FETÖ, ÖSYM’nin tüm sorularını çaldı" dedi !


Eski Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan, FETÖ çalışanlarının ÖSYM tarafından hazırladığı tüm soruları çaldığını söyledi.
Eski YÖK Başkanı: "FETÖ, ÖSYM’nin tüm sorularını çaldı" dedi !

Gelecek Partisi’nden siyasete atılan ve partinin Eğitim Politikaları Başkanlığını icra eden Eski Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan dün TV5’te Muhammed Vefa ve Bünyamin Güler’in sunmuş olduğu Ankara Bürosu programına konuk oldu.

Kovid-19 salgınına karşın YGS ve LGS imtihanlarının yapılmasını eleştiren Özcan, “Hükümet paraya bel bağlayarak, ondan ümidini kesmeden sınavların yapılmasına karar verdi. Bence yanlıştı. Turizmden 10 milyar doları bulabilirsiniz ama şayet 3-5 evladı kaybetmeye değmez” dedi.

'Her ile bir üniversite' fikri yanlıştı'

Independent Türkçe'nin TV5'ten aktardığı habere göre, "Her ile üniversite açma fikri yanlıştı. Ben o devre eleştirilerimi söyledim fakat dinleyen yoktu” diyen Özcan, “Her ilde bir üniversite istemek fena bir ülkü değil fakat pratik ve uygulanabilir değil. Cumhurbaşkanına birçok kez söylemişimdir; böyle sosyoekonomik durumu olmayan 3 ile, onların ortası bir yerde üniversite yapılmalı. Haydi, Şırnak'taki üniversiteye nasıl tedris üyesi bulacaksınız” ifadelerini kullandı.

'ÖSYM’nin kullandığı ve kullanmak için beklettiği bütün soruları aldılar'

Özcan, FETÖ personellerinin imtihan sorularını çalmasıyla alakalı şu açıklamaları yaptı:

”Savcı Şadan Sakınan geldi, benden dataların depolanması için extra hard disk istedi. 1 terabayt disk verdim. Geçti bir tane daha hard disk istedi. 'Hayırdır, ne yapacaksınız bu hard diski, sorular 10 megabayt tutmaz' dedim. Sakınan, ‘Biz geriye dönük arama yapacağız. Bütün sınavları alacağım’ dedi. 4 terabayt disk verdim, 5’inci hard diskte tamam dedim artık. Siz tüm soruları alıyorsunuz, bu çalınan sorularla ilgili değil dedim.  

Ben tekrar hard disk vermeyince Zekeriya Öz beni aradı, ‘Hocam bu Türkiye için fazlaca önemli bir mevzu’ dedi. Bende dedim ki, evet oldukça mühim ama bir türlü sonuç çıkmıyor. Zekeriya Öz, ‘Şadan Sakınan elinden geleni yapıyor, sizden hard disk istemiş siz olmaz demişsiniz’ dedi. Sonra öğrendim ki en baş FETÖ’cü Şadan Sakınan çıktı. Saflığımıza bak, bir terabayt hard diske dünyalar sığar. Bir imtihan soruları 10 megabayt tutmaz. ÖSYM’nin kullandığı ve kullanmak için beklettiği tüm soruları aldılar”

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz