Eski Kaleci Stingaciu: Fenerbahçe'yi yenmek için 4 Galatasaraylıdan 20 bin dolar aldım Hagi dahil dedi..


Kocaelispor'un eski kalecisi Dumitru Stingaciu, 1998 yılında Fenerbahçe'yi yenmek için Galatasaray'ın Rumen futbolcuları Hagi, Popescu, Filipescu ve Ilie'den teşvik primi aldığını itiraf etti.
Eski Kaleci Stingaciu: Fenerbahçe'yi yenmek için 4 Galatasaraylıdan 20 bin dolar aldım Hagi dahil dedi..

Galatasaray’ın şampiyon olduğu 1998 sezonundaki eleştiri Kocaeli-Fenerbahçe maçında yeşil-siyahlıların kalesinde olan Stingaciu, sarı-lacivertlileri yendikleri için Galatasaray’ın dört Rumen oyuncusundan para aldığını itiraf etti.

Milliyet’ten Onur Dinçer’in aktardığına göre, Kocaelispor’un eski kalecisi Dumitru Stingaciu, Galatasaray’ın şampiyonluğuyla sonlanmış olan 1998 sezonunda Gheorghe Hagi, Gheorghe Popescu, Iulian Filipescu ve Adrian Ilie'nin kendisine hususi bir ödeme yaptığını söyledi. Sezonun 28. Haftasına lider giren Fenerbahçe'nin Kocaeli’ye deplasmanda yenilmesiyle Galatasaray öncesiz rakibini geçmiş, hemen sonra ligde ilk sıraya tırmanmasının ardından sezonu şampiyon tamamlamıştı.

‘Maçı kazandık ve 20 bin dolar aldım’

Rumen Stingaciu, Sporturilor gazetesine yaptığı açıklamada, "Dünya Kupası öncesi 1998 sezonunun sonlarına doğru, Kocaeli olarak bizim Fenerbahçe’yi yenmemiz, Galatasaray’ın ligde şampiyon bulunmasına yardımcı olacaktı. Gheorghe Hagi ve Galatasaray’dan öteki üç Rumen futbolcu bireysel inisiyatifleriyle, galibiyet durumunda hususi bir meblağ öneri ettiler. Maçı kazandık ve 20 bin dolar aldım" diye konuştu.

‘Türkiye’de mükemmel seneler geçirdim’

Kocaelispor haricinde bir devre Vanspor’da da oynayan Stingaciu “Türkiye’de harika yıllar geçirdim. Geçtiğimiz sonbaharda bana bir sürpriz yaparak, beni Kocaeli’nin bir maçına davet ettiler. Dördüncü lig maçında 40 bine yakın yandaş vardı, inanabiliyor musunuz? Türkiye’de altı sezon geçirdim, 1997’de en iyi kaleci oldum. Rüştü ve Taffarel gibi büyük isimler vardı” ifadelerini kullandı.

‘Hagi 40 metrede de olsa hazır olmalısın’

Rumen futbolunun ve Galatasaray’ın unutulmaz adı olan vatandaşı Hagi’nin kabiliyetlerine övgüler yağdıran eski kaleci, bununla beraber Steaua Bükreş’te beraber top koşturduğu efsane için şunları söyledi:

“Türkiye’de bacak arasından bana bir gol atmıştı. Topu ayağına, kaleye 40 metre uzaklıkta da alsa, her an şut çekebileceği beklentisiyle pür dikkat olmalısınız. Hagi karşınızdayken gevşer, tepki zamanınızı kaybederseniz, topu tutacak zamanınız olmaz, geçmiş olsun!”.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz