Erdoğan, Bahçeli ile görüşmesi an itibari ile başladı


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin görüşmesi başladı.
Erdoğan, Bahçeli ile görüşmesi an itibari ile başladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin görüşmesi başladı. Söz mevzusu görüşme Beştepe'de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştiriliyor.


​Sabah gazetesinin kulislerden aktardığına nazaran iki liderin görüşmesinde öncelikli gündem Irak'ın kuzeyine yönelik meydana gelen Pençe-Kaplan Harekatı olacak. Erdoğan, Bahçeli'ye sahadaki son konum ile alakalı bilgi verecek.

Kritik öneme sahip bir diğer mevzu ise Libya. Türkiye, Libya'da yaşanan gelişmelerle alakalı olarak dünya başkentleri ile münasebet halinde. Yürütülen diplomasi trafiğine ilişik Erdoğan ve Bahçeli'nin fikir alışverişinde bulunması bekleniyor.

İç politikaya ait başlıklar da Külliye'deki toplantıda değerlendirilecek. İki lider, siyasi partiler ve seçim kanunlarında değişim ile alakalı görüş alışverişinde bulunacak.

Ayasofya'nın ibadete açılması konusu istişare edilecek. 12 Temmuz'da yapılacak Meclis başkanlığı tarzı de gündeme gelecek. Cumhur İttifakı adayının kim olacağı sorusu bugünkü görüşmede ele alınacak.

Erdoğan ve Bahçeli, virüsle mücadelede Türkiye'deki son durumu ele alacak. Koronavirüsün ekonomiye olumsuz etkisini azaltmak için atılan adımlar ile alakalı değerlendirmelerde bulunulacak.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz