Epic Game, 9 Yaşındaki çocuğu 4 Yıllığına Banladı !


Epic Games, Brezilya’da yaşayan dokuz yaşındaki bir Fortnite oyuncusunu, minimum yaş sınırını karşılamadığı halde para ödüllü muhtelif turnuvalarda oynadığı gerekçesiyle platformdan dört sene boyunca yasakladı.
Epic Game, 9 Yaşındaki çocuğu 4 Yıllığına Banladı !

350 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaşarak tarihi bir kilometre taşını daha geride bırakan Fortnite, tekrar bir ‘banlama’ haberiyle gündemde. Fenomen Battle Royale oyununun arkasında şirket olan Epic Games, Brezilya’da yaşayan dokuz yaşındaki bir Fortnite oyuncusunu platformdan dört sene boyunca banladı. Zenon adındaki çocuğun yasaklanma sebebi ise minimum yaş sınırını karşılamadığı biçimde para ödüllü muhtelif turnuvalarda oynaması. 

Fortnite topluluğunun mühim bir kısmı, henüz ergenlik çağına girmemiş genç oyunculardan oluşuyor. Ancak Epic Games, 13 yaşın altındaki bireylerin ödüllü turnuvalara veya bazı oyun modlarına katılmalarını engelleyen birtakım kurallar uygulamaya koydu. Ayrıca, yaş sınırının altındaki oyuncular, para ödülü olmayan bazı turnuvalara katılmak için de ebeveynlerinin rızasına ihtiyaç duyarlar.

Twitch'te 130.000'den fazla takip edeni olan Zenon, yaş sınırını karşılamadığı biçimde para ödüllü turnuvalara katılmış olduğu için banlandı !

fortnite zenon

9 yaşındaki Brezilyalı Fortnite oyuncusu Zenon, fenomen Battle Royale oyunundan 1.460 gün boyunca yasaklandı. Bu da, talihsiz çocuğun 13 yaşına gelene kadar, yani toplamda 4 yıl Fortnite’tan yasaklandığı anlamına geliyor. Bu arada Zenon'un alelade bir Fortnite oyuncusu olmadığını da söylemek lazım. Öyle ki, sadece 9 yaşında olan Zenon’un Twitch'te 130.000'den fazla takipçisi var.

Zenon'un yasaklanmasının ardından #FreeZenon etiketi Twitter'da trend oldu. Ninja ve FaZe Banks gibi Fortnite topluluğundaki bazı önemli isimler de dahil olmak üzere 100.000'den fazla kişi, bu hashtag ile tweet attı. Bazıları Zenon’un yeniden oyuna geri dönmesini isterken, bazıları da Epic’in verdiği yasak kararını haklı buldu. 

Zenon, 13 yaşına gelene kadar Fortnite'ın competitive modunda mücadele edemeyecek

fortnite epic games

 

İLGİLİ HABER

Fortnite, Toplam Kayıtlı Oyuncu Sayısında Kırdığı Rekoru Çılgın Parti ile Kutlayacak

 

Dört yıllık yasak, kulağa aşırı gelebilir, ancak Epic Games’in benimsediği topluluk kuralları ortadayken, buna itiraz etmek de biraz anlamsız. Bu arada yasak sadece competitive modu kapsıyor. Bu da Zenon’un Fortnite'ın klasik modlarını oynayabileceği anlamına geliyor. 

Zenon'un Fortnite'ta banlandığını öğrendiği an

 

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz