Enkazdaki çocuktan bakana: Köpekleri salın, ben kedi sesi çıkarayım


İzmir'de deprem bölgesine giden Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, 8 katlı binanın enkazında kalan Buse adlı çocukla görüşen görevlinin elinden telefonu aldı. Çocuğun, "Köpekleri salın, ben kedi sesi çıkarayım" demesi üzerine Bakan Pakdemirli, "Evet Buse, bu çok güzel bir fikir. Kedi sesi çıkar moralini böyle yüksek tut" cevabını verdi. Köpekler tarafından yeri tespit edilen Buse'nin kurtarıldığı öğrenildi.
Enkazdaki çocuktan bakana: Köpekleri salın, ben kedi sesi çıkarayım

DUVAR - Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir'e giderek Bayraklı'da incelemelerde bulundu.  

Pakdemirli, Sakarya Caddesi'nde bulunan ve deprem sırasında çöken 8 katlı binanın enkazında kalan Buse Hasyılmaz adlı çocukla telefonda görüştü.

Bakan Pakdemirli, çocuğa  kendisine ulaşmak için arama kurtarma köpeklerinin kullanılacağını ve sakin olması gerektiğini, yerinin büyük ölçüde belirlendiğini söyledi.

Çocuğun, 'Köpekleri salın, ben kedi sesi çıkarayım' demesi üzerine Bakan Pakdemirli, "Evet Buse, bu çok güzel bir fikir. Kedi sesi çıkar moralini böyle yüksek tut" dedi.

Pakdemirli görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, "Sahada Buse kızımızla telefonla konuştuk, ablasıyla konuştuk. Buse kızımızın yanında İnci kızımız var, bununla ilgili de arkadaşlar çalışmaları yapıyorlar. İnşallah daha çok Buselerimiz kurtulur. Binaların altında kalan her vatandaşımız bir şekilde çıkar" dedi. 

Görüşmeden kısa bir süre sonra yeri köpekler tarafından tespit edilen Buse'nin kurtarıldığı öğrenildi. 

Enkaz altından yaklaşık 9,5 saat sonra çıkarılan Buse Hasyılmaz, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

BAKAN PAKDEMİRLİ'YE TEPKİ: ŞOV YAPIYOR

Bu arada Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’nin enkaz altındaki çocukla görüşen görevlinin elinden telefonu alması tepkilere neden oldu.

Pek çok kanalın canlı yayımladığı o anlara dair AA’nın paylaştığı görüntülerde de Bakan’ın telefonu alması açıkça görülüyor:

Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici olay hakkında, ''Depremzedeye yardım böyle olmaz. Tarım ve Orman Bakanı İzmir'de yıkılan binanın üzerinde görevli kadının elinden telefonu aldı, yardım şovu yapıyor. Yazık....'' dedi. (HABER MERKEZİ / AA)

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz