Elon Musk'un Yeni Çip Nasıl Olacak ! (Çip Elimize Nasıl entegre edilecek ?)


İşte Elon Musk'un deri altına yerleştirmeyi düşündükleri Çip'i Gelin Yakından İnceleyelim
Elon Musk'un Yeni Çip Nasıl Olacak ! (Çip Elimize Nasıl entegre edilecek ?)
Elon Musk'un Yeni Çip Nasıl Olacak ! (Çip Elimize Nasıl entegre edilecek ?)

Elon Musk bununla birlikte amaçları insanları kontrol altına almak olabilir. Bil Gates yani Gates vakfı Elon Musk bunun için milyonlarca para harcamıştır ve harcamaktadir.

Elon Musk diğer projesi de kulak arkası beyincik altına simkart tarzı çip yerleştirerek insanları robotlastirmak dijital kölelik ve istenildiği zaman yok etmek yüksek radyasyon vererek

Çip Nedir

Çip veya İngilizce Chip silisyum bir altlık üzerine birbirlerine alüminyum ve altın teller vesilesiyle bağlanmış olan oldukça oranda transistörün oturtulması ile meydana getirilen ufak elektronik bir parça olarak tanımlanabilse de çip Türkçe karşılığı olarak yongayı ifade ediyor. Yonga da parçalanan, yontulan, rendelenen bir şeyden çıkan büyükçe parçayı mana olarak karşılıyorken bilgisayar için çok sayıda yer alan küçük anahtardan olup biten elektronik devre benzer biçimde tanımlanabilir.

İlk kere olmak suretiyle elektronik mühendisleri Robert Noyce ve Jack Kilby aracılığıyla birbirinden farklı laboratuvarlarda ama eş vakitte meydana getirilen çip, koca bilgisayarların gizleyebileceği bilgilerin 10 kat fazlasını saklayabilirken çiplerin bu işlemi yaparken tükettiği enerji de oldukca az. Ayrıca oyunlarda kullanılan paralardan bahsedilirken de çip ifadesi kullanılıyor. Oyun paraları çip paketi olarak anlatım ediliyor.

Çip Ne İşe Yarar

Çip, içerisine konulmuş transistör miktarına nazaran farklı hedeflere hizmet ediyor. Transistör miktarı arttıkça kullanım bölgesi de karmaşa bir hal alıyor. Mesela, 5.000 transistöre haiz bir çip düşünelim. Bu çip elektronik dijital saatlerde, 100.000 transistöre haiz bir çip ise ufak bilgisayarlar için kullanılıyor. İşletmecilik, eğitim araçları, projelendirme uçaklar, yapay organlar, elektronik duyma cihazları, kalp atışlarını düzenlemekle sorumlu aletler, elektronik araştırma benzer biçimde birden çok sahada çip kullanımı vesilesiyle önemli değişim ve inkişaf sağlanıyor. Ayrıca çip teknolojisini ileriye taşımak için çalışan uzmanlar önümüzdeki yıllarda bir çipe oldukca daha fazla transistörün yerleştirilebileceğini anlatım ediyor.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz