Ecem'in katilinin ağırlaştırılmış müebbet cezası onaylandı!


Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde,17 yaşındaki Ecem Balcı'nın katili Süleyman Kara (46) için verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, Sakarya Bölge İdare Mahkemesi tarafınca onaylandı.
Ecem'in katilinin ağırlaştırılmış müebbet cezası onaylandı!

Gölcük'te yaşayan Ecem Balcı, geçen sene 5 Ocak 2018 günü kayboldu. Kızının kaybolmasının peşinden bunalıma giren ve rahim kanseri olan Esra Ercömert, 14 Ocak günü Kandıra Kaltalkayası mevkiinde kayalıklardan denize atlayarak intihar ederken, ölü bedeni denizden çıkarılarak toprağa verildi.

Polis, Ecem Balcı'nın en son annesinin erkek arkadaşı Süleyman Kara ile görüştüğünü belirledi. Bu sırada başka bir suçtan tutuklanarak cezaevine konulan Kara'nın ifadesi alındı. Kara, Ecem'i öldürdüğünü itiraf ederek, ölü bedeni gömdüğü yeri gösterdi. 15 Şubat gecesi Gölcük'ün Ayvazpınar köyündeki ormanlık alanda yapılan kazıda Balcı'nın ölü bedeni bulundu.

Geçen sene 19 Kasım günü Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Kara, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Kara’nın avukatının karara itiraz etmesi üstüne dosya bir üst mahkeme olan Sakarya Bölge İdare Mahkemesi’ne gönderildi. Dosyayı inceleyen mahkeme heyeti, Kara’nın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını onayarak kararı kesinleştirdi.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz