admatic mobil pc 

E-Bebek'in Sitesinin Hacklendiği iddası ! Hackerler 300 Bitcoin Fidye İstiyorlar..


E-bebek adlı alışveriş sitesinin bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğramış olduğu iddia ediliyor. Kullanıcıların son birkaç gündür erişim sorunları yaşamaya başlamasının arkasından ortaya atılan iddialar, sitenin veritabanının şifrelendiği ve açmak için de fidye istendiği yönünde.
E-Bebek'in Sitesinin Hacklendiği iddası ! Hackerler 300 Bitcoin Fidye İstiyorlar..

Hayatımızın dijitalleşmesiyle birlikte siber emniyet büyük bir önem kazandı. İnsanlar, bilgisayar korsanlarının kurbanı olmamak için ellerinden geleni yapsalar da zaman zaman istenmeyen olaylar yaşanabiliyor. Ayrıca bilgisayar korsanları, kimi zaman düzenledikleri saldırılarla popüler internet mecralarının kontrolünü ele geçirebiliyorlar. Şimdi ortaya atılan bir iddia ise Türkiye'nin popüler alışveriş sitelerinden E-bebek'in saldırıya uğradığını ve bilgisayar korsanlarının site yetkililerinden fidye istediklerini ortaya koyuyor.

Aslına bakacak olursak E-bebek, son birkaç gündür zaten çeşitli sorunlarla konuşuluyordu. Kullanıcılar, web sitesine girmekte zorlandıklarını veya hiçbir şekilde giremediklerini beyan ediyorlardı, ta ki biraz önce sitenin ana sayfasında görülen bilgilendirme mesajına kadar.

An itibarıyla siteye girdiğinizde şirket, siber saldırıya uğradıklarını ve şimdilik yalnızca faaliyetlerin fiziksel mağazalarında sürdürüleceğini belirten bir açıklamada bulundu. 

E-Bebek'in Sitesinin Hacklendiği iddası ! Hackerler 300 Bitcoin Fidye İstiyorlar..

İddialara nazaran bilgisayar korsanları, E-bebek'ten 300 Bitcoin fidye istiyor

Sosyal medya kullanıcılarının iddialarına bakılırsa bilgisayar korsanları, E-bebek'in veritabanını ele geçirerek şifre koymuşlar. Hal böyle olunca da E-bebek'in web sitesi erişilmez duruma gelmiş. Üstelik bu saldırıyı gerçekleştiren bilgisayar korsanlarının E-bebek'ten 300 Bitcoin, yani yaklaşık olarak 19 milyon TL'lik fidye istediği ifade ediliyor.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz