Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüs'te ikinci dalgayı bekliyor! Tarih bile verildi !


Çin'in başkenti Pekin'de koronavirüs vakalarının yeniden görülmeye başlaması sonrası Dünya Sağlık Örgütü korkutan bir açıklama yaptı. Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüs salgınında sonbahar aylarında ikinci dalga beklendiğini duyurdu.
Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüs'te ikinci dalgayı bekliyor! Tarih bile verildi !

Çin'in başkenti Pekin'de geçen hafta Covid-19 olaylarında ani bir yükselme görüldü. Bu vakaların neredeyse hepsi ise toptan satış meydana getirilen bir pazardan kaynaklandı.

50 GÜN SONRA YENİDEN VAKA GÖRÜLMEYE BAŞLADI

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, Çin'in başkenti Pekin'de 50 gün sonrasında yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakaları tespit edildiğini belirterek, "Salgının kaynağı ve kapsamı araştırılıyor." dedi.

Tüm bu gelişmeler yaşanmaya devam ederken Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yapmış olduğu yeni bir açıklamayla korkuttu.

DSÖ İKİNCİ DALGAYI BEKLİYOR

DSÖ'nün açıklamasında olası ikinci koronavirüs dalgasının sonbahar aylarında başlamasının beklendiği söyleniyor.

DSÖ'nün Avrupa Bölge sorumlusu Dr. Hans Kluge'nin çağrısı tüm ülkelerin bulaşma ve olay takibi konusunda hemen adım atmaları gerektiği yolunda. Yetkililer tüm ülkeleri süratli ve etkili test, olay takip edeni ve izolasyonu konusunda çalışmaya çağırıyor.

Sonbaharda baş gösterebilecek ikinci dalga Covid-19 salgını için DSÖ, bulaşma takip edeni ve muhtemel karantina uygulamalarını birleştirecek bir strateji geliştirmeye çalışacak.

Son bilgilere gore bugün Rusya'daki bir DSÖ tesisinde yapılan toplantıya katılan Dr. Hans Kluge, güz mevsiminin 'yüksek olasılıkla' sayılarda artışa neden olacağını, tıpkı yıl sonucunda grip olaylarında artış yaşandığı benzer biçimde Covid-19 olaylarında da artışlar görülebileceğini söyledi.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz