Dota 2 Hayranı Suudi Arabistan Prensi, Battle Pass Seviyesini İki Günde 10 Bine Yükseltti


Valve, 2020 Dota 2 Battle Pass paketini ancak dört gün önce yayınlamasına karşın The International 10 için mükafaat havuzu 8 basamaklı haneye ulaştı. Ödül havuzunun kısa zamanda bu denli büyümesini sağlayan kişinin, istekli bir Dota 2 oyuncusu olan Suudi Arabistan prensi Abdullah bin Salman bin Abdulaziz Al Saud olduğu öğrenildi.
Dota 2 Hayranı Suudi Arabistan Prensi, Battle Pass Seviyesini İki Günde 10 Bine Yükseltti

ABD merkezli video oyunu geliştiricisi Valve, MOBA türündeki fenomen oyunu Dota 2 için The International 2020 Battle Pass paketini 25 Mayıs zamanı itibarıyla yayınlamıştı. Yeni Battle Pass, piyasaya sürülmesinden ortalama 72 saat sonra The International 10 için açılan mükafaat havuzunun 10 milyon doların üstüne çıkmasını sağladı.

Bu, daha önceki Pass paketinin tüm zamanlarda biriktirdiğinden daha yüksek. Valve tarafından ilk kere 2013 senesinde başlatılan fonlama programı, her geçen sene daha da büyüyor. Özellikle COVID-19 salgını sebebiyle uygulanan karantina önlemleri, öteki oyunlar şeklinde Dota 2’nin oyuncu sayısını son aylara göre artırdı. Bu da, The International 2020 Battle Pass paketinin oldukca daha fazla oyuncu tarafınca satın alınmasını sağladı.

Uluslararası 10 Savaş Bileti için şimdiden 10 milyon doların üzerine çıktı
battle pass dota 2

Bu satın alımların büyük kısmından ise büyük bir Dota 2 tutkunu olan Suudi Arabistan'ın prensi Abdullah bin Salman bin Abdulaziz Al Saud'un görevli olduğu söyleniyor. Prens, TI10 Battle Pass seviyesini sadece iki günde 9.623'e yükseltti. Bilinmeyenler için; Battle Pass satın alımlarının yüzde 25'i her yıl direkt The International turnuvasının ödül havuzunu finanse etmek için kullanılıyor. Zaten Dota 2'nin hala tarihteki en büyük mükafaat havuzuna sahip e-spor oyunu olmasının yegane nedeni de tam olarak bu.

Prens, Dota 2 hayranı olarak biliniyor
suudi prensi dota 2

Suudi prensin 45 dolarlık (306 TL) 100. düzen Battle Pass paketi satın almış olduğu düşünüldüğünde, laf mevzusu seviyeye ulaşmak için en az toplam 3.960 dolar (27.000 TL) harcadığı tahmin ediliyor. Daha da şaşırtıcı olan ise Abdullah bin Salman bin Abdulaziz Al Saud'un 2017, 2018 ve 2019 senelerinde 100.000 düzen barajını aşmış olması. Dolayısıyla Suudi prensin bu sene bir kere daha 100k seviyesini aşması işten bile değil.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz