Deontay Wilder, Malik Scott'ın Yeni Teknik Direktör Olduğunu Doğruladı


Deontay Wilder nihayet bugün sosyal medyada koçunun Malik Scott'taki eski rakiplerinden biri olduğunu açıkladı. İkisi bir aydan fazla süredir eğitim alıyor ve düzenli aralıklarla Instagram'da klipler yayınlıyor.
Deontay Wilder, Malik Scott'ın Yeni Teknik Direktör Olduğunu Doğruladı

ifl tv'ye göre wilder, uzun yıllardır onunla birlikte olan uzun süredir antrenörü jay deas'tan ayrıldı . bu, wilder'ın geçen yıl şubat ayında wbc ağır sıklet unvanını tyson fury'ye kaybetmesinden bu yana kovduğu ikinci koç olacaktı.

"inanılmaz huzurlu bir oturum…
kardeşim ve yeni eğitmenim @malikkingscott @everlast

#bombzquad #tilthisday #rebirth, "dedi wilder ınstagram'da.

bugünkü antrenman sırasında, 40 yaşındaki scott, fury gibi rakiplerinin yüzüğünü kesmesine yardımcı olmak için wilder (42-1-1, 41 ko) ile birlikte çalışırken görüldü.

bu ay sonuçlanması beklenen tahkim duruşmasında hakem lehine karar verirse, wilder'ın fury ile ilgili yüzüğü kesebilmesi gerekecek.

fury'nin wilder ile tekrar savaşabilmesi için 14 ağustos'ta ingiliz ağırsiklet arkadaşı anthony joshua'ya karşı oynayacağı maç için planlarını bir kenara bırakması gerekecekti.

bununla birlikte, fury tahkim duruşmasını kaybetse bile, wilder'a yoldan çekilmesini sağlamak için bir kenara bırakma ücreti ödeyebilir.

fury'yi bilerek, kenara çekilmesi için wilder'a milyonlar ödemeyi kabul edeceğine inanmak gerçekçi görünmüyor. fury, wilder'a onu ortadan kaldırmak için bir servet ödeme fikrinden hoşlanmayacaktır.

bu açıkça çingene kralı'nın kendi işi. fury, sözleşmeli rövanşta takılıp geçen yıl wilder'la dövüşseydi, şimdi bir sorun olmazdı.

açıkçası, bir kralın servetini kazanmak için joshua ile savaşmanın cazibesi fury için çok cazipti, bu yüzden wilder kenara çekildi.

wilder geçen yıl ona rövanş verdikten sonra ingiliz ağırsikletinin onunla tekrar savaşması gerekiyordu. ne yazık ki, fury, wilder'ın wbc ağır sıklet unvanını ele geçirdiğinde, ters yönde gitmeyi seçen başka fikirleri vardı.

wilder'in malik scott'ı yeni koçu olarak ilan eden videosuna yanıt olarak bugün sosyal medyada boks hayranlarından çok fazla düşmanlık var.

görünüşe göre taraftarlar wilder'ı, birçoğunun 14 ağustos'ta kötü bir şekilde görmek istediği joshua vs. fury dövüşü için bir tehdit olarak görüyor.

bu hayranlar wilder'a kızmamalı. gerçeği söylemek gerekirse, fury geçen yıl wilder ile bu kadar uzun süre savaşmasına izin vermiş olsaydı bir sorun olmazdı.

hakem, fury'ye karşı karar verirse, wilder ile tekrar savaşma veya kenara çekilmesi için ödeme yapma seçeneğine sahip olacaktır.

fury söylediği kadar iyiyse, rövanş hükmünü onurlandırmak ve wilder'ı ikinci kez yenmek onun için sorun olmamalı.

deontay wilder, malik scott - boks haberleri

elbette malik scott'ın wilder'ın oyununda yaptığı yeni iyileştirmeler onu fury'yi yenebileceği noktaya kadar güçlendirdiyse, taraftarlar bu yıl joshua-fury dövüşünü unutabilir.

bununla birlikte, fury ve joshua'nın bir noktada hala savaşmayacağı anlamına gelmez. hala savaşacaklar, ancak fury, wilder tarafından patlatılırsa, bu senaryo altında değişkenler önemli ölçüde değişmiş olacak.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz