Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan: Hedef İdlib'e 50 bin briket ev


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib'de yapılan briket ev kampanyasına bağışladığı 50 evin ücreti olan 250 bin lirayı AFAD hesaplarına aktardı.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan: Hedef İdlib'e 50 bin briket ev

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nda düzenlenen 'Sivil Toplum Kuruluşları İdlib İstişare Toplantısı' sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak bilgilendirmiş, Erdoğan da kampanyaya 50 briket ev bağışında bulunacağının sözünü vermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 50 briket evin bedeli olan 250 bin lirayı İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı hesabına yatırdı.


​çişleri Bakanı Soylu, sosyal medya hesabından mevzuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, İdlib'de inşa edilen briket ev kampanyasına bağışladığı 50 evin ücretini AFAD hesaplarına aktardı. Sayın Cumhurbaşkanımıza minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın yanı sıra Soylu da bölgeye yaptıracağı toplam 20 briket ev bedelini hafta içi STK’lara bağışladı. Ayrıca kampanya çerçevesinde STK’ların yanı sıra 81 il valiliği de 5 bin briket ev bağışında bulunacak.

Hedef 50 bin briket ev

AFAD koordinasyonunda bir araya gelen Türk Kızılayı, İHH, Hayrat Yardım Derneği, Türk Diyanet Vakfı, Aziz Mahmud Hüdai Vakfı, Beşir Derneği, Fetihder, Kıyamder ve Yedi Başak 'Bir Aradayız, İdlib’in Yanındayız' sloganıyla İdlib için ortak yardım kampanyası başlattı.

Kampanya çerçevesinde 50 bin briket ev yapılması hedeflenirken, şimdiye kadar ortalama 19 bin briket ev projelendirildi. Kampanyada 50 bin evin yıl sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz