COVID-19, ABD'li Milyarderlere 283 Milyar Dolar Kazandırdı


Koronavirüs Sürecinde pek çok Ülke ettik firma Zarar ederken, abd'nin en zenginleri servetlerini genişletmeye devam etti. Jeff Bezos benzer şekilde , bu süreçte servetlerini katladıkları görüldü. Milyarderlerin bir cok Ortaya çıkan Ekonomik krizde hisse satarak bu Gelirleri Elde ettiler.
COVID-19, ABD'li Milyarderlere 283 Milyar Dolar Kazandırdı

COVID-19 salgını pek oldukca büyük şirketi derinden sarssa da ortaya çıkan oğullara göre milyarderlere yaramış oluyor. 1 Ocak ve 10 Nisan 2020 tarihleri içindeJeff Bezos, Elon Musk, MacKenzie Bezos, Eric Yuan, Steve Ballmer, John Albert Sobrato, Joshua Harris ve Rocco Commisso'nın onun biri olduğu 1 milyar doların üzerinde gelir elde etti.

Institute for Policy Studies’in yaptığı araştırma sonucunda, ABD’li milyarderlerin yeni tip koronavirüs pandemisi sırasında servetlerine toplamda 282 milyar dolar kattıkları gözlemlendi. “18 Mart ve 10 Nisan 2020 arasında, işsizlik payı yüzde 15’e doğru giderken 22 milyondan fazla insan işini kaybetti. Aynı üç hafta içinde ABD’li milyarderlerin serveti hemen hemen yüzde 10 artarak 282 milyar dolarlık ek hasılat elde etti” şeklinde izahat meydana getiren enstitü, salgının aslında zengin olanları değil maddi durumu yetersiz olanları daha fazlaca etkilediğini gözler önüne serdi.

Jeff Bezos arayı açıyor:

Amazon'un kurucusu ettik dünyanın, en VARLIKLI insanı Jeff Bezos, 31 Ocak'tan bu Gör yana 4 milyar dolarlık değerin üstünde Amazon hissesi sattı. Çıkan vergilerin Ardından 3,1 milyar dolar Kazanan iş insanı, bu hisseleri Bir Diğer firması Mavi Origin'i finanse etmek Için sattığını söylese de satış Faaliyetleri önceki yıllara Göre Oldukca daha yüksekti. Bezos, 1 Ocak'tan 15 Nisan'a kadar elde yaptığı net serveti ise 25 milyar dolar. Bu servet, 9,5 milyon nüfuslu bir ülke olan Honduras'ın 23,9 milyar dolarlık Gayri Safi Yurtiçi Hâsılası'ndan daha büyük.

Toplamda 2 milyon Amazon bezesi satan Bezos'un hala Amazon'da 55,55 milyon hissesi bulunuyor. Forbes, şu anda Bezos'un net değerini 126,9 milyar dolar olarak görüyor. Bu servet, Bezos'dan sonra en zengin 2. İsim olan Bill Gates'in servetinden 14,5 milyar dolar daha fazla.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz