Canelo; Sıradaki Maçını, 2021 Yılının Hangi Ayında Yapacak?


Canelo Alvarez, Callum Smith’i puanlarla (119-109 x2, 117-111) mağlup ederek Süper Orta Sıklet WBC-WBA-Ring Magazine unvanlarının yeni sahibi olmuştu. Canelo, Süper Orta Sıklet’te olan tüm kemerleri toplamak istiyor. Bu yüzden WBO Süper Orta Sıklet Şampiyonu Billy Joe Saunders ve IBF Süper Orta Sıklet Şampiyonu Caleb Plant’ı hedef alacaktır. Eğer Canelo, WBC Süper Orta Sıklet unvanını boşa çıkartmak istemiyorsa 90 gün içinde zorunlu Avni Yıldırım ile karşılaşması gerekiyor.
Canelo; Sıradaki Maçını, 2021 Yılının Hangi Ayında Yapacak?

Canelo, Billy Joe Saunders ile karşılacaşktı fakat koronavirüs nedeniyle bu maç iptal olmuştu. Saunders, Canelo-Smith maçından sonra 2021’de Canelo ile maça çıkmak istediğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Organizatör Eddie Hearn, Canelo’nun sıradaki hedeflerinin WBO Süper Orta Sıklet Şampiyonu Billy Joe Saunders ve Golovkin ile üçüncü maçı yapmak olduğunu söylemişti. Meksika’da, Avni Yıldırım ile zorunlu maçı yapabileceklerini de sözlerine eklemişti.

Canelo, bir sonraki hangi ayda yapacağını boks muhabiri Keith Idec’e açıklamış. Muhabirin aktardıklarına göre; Canelo sıradaki maçını, 2021 yılının Şubat ayında, memleketi Meksika’da yapacak.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz