Canelo Alvarez, 168 Lb Ligini Birleştirdikten Sonra Dünya Turuna Çıkmak İstiyor


Canelo Alvarez, süper orta sıklet bölümünü Eylül ayında IBF şampiyonu Caleb Plant'e karşı başarılı bir şekilde birleştirdiğinde bir dünya turu planlıyor.
Canelo Alvarez, 168 Lb Ligini Birleştirdikten Sonra Dünya Turuna Çıkmak İstiyor

Matchroom Boxing'den Eddie Hearn, Alvarez'in (56-1-2, 38 nakavt) bu yıl 168 lb'lik bölümü birleştirmeyi bitirdiğinde İngiltere, Orta Doğu ve Uzak Doğu'da savaşmak istediğini söyledi.

Hearn, Canelo'nun bu ülkelerde kiminle savaşacağını söylemiyor çünkü yerel bir dövüşçüyle karşılaşmadığı sürece bu yerlerde savaşması pek mantıklı olmayacak.

Elbette, konu parayla ve site ücreti için bir ton para ödemeye istekli bir ülke bulmakla ilgiliyse, Canelo'nun yurtdışında savaşması mantıklıdır.

Canelo Alvarez birleştikten sonra 175'e geçebilir diyor Eddie HearnCanelo üst düzey bir dövüşçüyü İngiltere, Uzak Doğu veya Orta Doğu'ya sürükleyecekse, popüler biri olması gerekecek.

Canelo'nun bu yerlere başka bir Billy Joe Saunders, Avni Yıldırım veya Callum Smith tipi dövüşçüyle karşılaşması anlamsız olurdu.

David Benavidez, Jermall Charlo, Demetrius Andrade veya Gennadiy Golovkin gibi gerçekten yetenekli ve onu yenme şansı olan biri olmalı. Alvarez, Aralık 2018'de Rocky Fielding ile yaptığı kavgadan bu yana uyumsuz devrede ve bu korkudan çıkıp kaliteyle savaşmaya başlaması gerekiyor.

Ne yazık ki boks hayranları, Caleb Plant'e karşı bir sonraki mücadelesinde Canel için daha fazla uyumsuzluk yaşamak zorunda kalacaklar çünkü muhtemelen Saunders ve Callum Smith ile aynı kumaştan kesilmiş.

Canelo Dünya Turu Bitki Savaşından Sonra Başlıyor

Matchroom Boxing organizatörü Eddie Hearn, Canelo hakkında Sky Sports'a "Küresel boksun en büyük yıldızlarından birini gördünüz ve şimdi planının gidip tartışmasız hale gelmek olduğunu düşünüyorum" dedi.

Caleb Plant, Canelo Alvarez, Eddie Hearn - Boxing News

"Bu, Eylül ayında Las Vegas'ta olacağını düşündüğüm Caleb Plant ile bir kavga.

"Sonra oradan gidip dünyanın dört bir yanına boks yapmak istiyor. İngiltere'de savaşmayı çok isterdi. Sanırım buradaki popülaritesi tavan yaptı, ”dedi Hearn.

Boks hayranları, son üç yılda çok fazla uyumsuzluk gördükleri için Canelo'nun yabancı ülkelere seyahat ettiğini ve onunla aynı yüzüğe ait olmayan bazı zavallı saplarla yüzleştiğini görmek istemiyor.

Canelo kısa süre önce, 168 lb'lik bölümü birleştirdikten sonra IBF / WBC hafif ağır siklet şampiyonu Artur Beterbiev ile potansiyel olarak savaşmak istediğinden bahsetti.

Canelo yurtdışına seyahat etmek istiyorsa, Rusya'ya gitmeli ve Beterbiev ile kendi ülkesinde, en azından şu anda Rus savaşçısının yaşadığı Kanada'da savaşmalı.

Alvarez İngiltere'de Savaşmak İstiyor

Hearn, Alvarez için, "Yıllar içinde yedi İngiliz savaşçısını yendi, bu yüzden burada savaşmayı çok isterdi" dedi. Ortadoğu'da, Uzak Doğu'da savaşmayı çok seveceğini söyledi.

Caleb Plant, Canelo Alvarez, Eddie Hearn - Boxing News

Hearn, "Elbette, yine Meksika'da büyük bir şovda, bu yüzden onu dünyanın dört bir yanında boks göreceğinizi düşünüyorum," dedi.

Canelo hafif ve ağır siklet Joshua Buatsi'yi alırsa Birleşik Krallık'ta savaşmak mantıklı olacaktır. Canelo'nun kruvazör ağırlığına çıkıp Lawrence Okolie'yi almak istemediği sürece o ülkeden savaşması için gerçekten kalan tek kişi o. Canelo'nun bunu yapmasını bekleyerek nefesimi tutmuyorum.

Alvarez, İngilizlere karşı 7-0; büyük ölçüde, potansiyel olarak onu yenebilecek adamlarla yüz yüze gelmiyordu.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz