Caleb Fabrikası: Canelo, GGG, Lara ve Mayweather'a Karşı 1-3 Oldu


IBF süper orta siklet şampiyonu Caleb Plant, Canelo Alvarez'in Erislandy Lara, Floyd Mayeather Jr ve Gennadiy Golovkin ile yaptığı kavgalarda elit düzeydeki muhalefetle karşılaşan performansından etkilenmedi.
Caleb Fabrikası: Canelo, GGG, Lara ve Mayweather'a Karşı 1-3 Oldu

Plant söz konusu olduğunda, Canelo (56-1-2, 38 nakavt) bu yetenekli adamlara karşı mücadelesinde 1-3 yaşında. Başka bir deyişle, Canelo özgeçmişinde bir değil üç yenilgi almalı.

Pant, Canelo'nun son zamanlarda Billy Joe Saunders, Callum Smith ve Rocky Fielding'e karşı yaptığı kavgalarda birçok İngiliz dövüşçüyle savaşmasının harika olduğunu düşünürken, yüksek kalibreli dövüşçülerle yüzleşirken pek de başarılı olamadığına dikkat çekiyor.

WBA / WBC / WBO 168 lb şampiyonu Canelo, mümkünse Eylül ayı için IBF şampiyonu Plant (21-0, 12 KO) ile bir kavga müzakere etmeyi umuyor.

Yine de kolay olmayabilir, çünkü Plant Canelo'nun son kemeri kayış koleksiyonuna eklemek için IBF unvanını ne kadar çok istediğini biliyor, bu yüzden muhtemelen önceki 8 milyon dolardan daha büyük bir maaş günü almak için zorlayacak. WBO 168 lb şampiyonu Billy Joe, geçen Cumartesi gecesi Teksas, Arlington'daki A&T Stadyumu'nda Meksikalı yıldıza karşı verdiği mücadele için kabul edildi.

Caleb Plant, Canelo Alvarez - Boxing News

"Birleşik Krallık seviyesindeki bu adamlarla dövüşüyordu ve bu harika, ama onun zirvede dövüştüğü sürece - Floyd Mayweather, Erislandy Lara ve Gennady Golovkin [iki kez] - 1-3 yaşında. Plant, Canelo hakkında konuşan Pug ve Copp Boxing programına, bu daha büyük dövüşlerin bazılarında insan gibi görünüyordu ”dedi.

Bu durumda Plant, Canelo hakkında gerçeklerden bahsediyor. Mayweather, Golovkin ve Lara ile yaptığı kavgalarda kesinlikle insana benziyordu.

Ayrıca, birçok boks hayranı, Canelo'nun Lara ve Golovkin'e karşı yaptığı mücadelede yargılama konusunda şanslı olduğu konusunda hemfikirdir çünkü bu maçların üçünü de kaybettiğiniz bir tartışma yapabilirsiniz.

Plant, PBC Podcast'e "[Canelo’nun Saunders ile mücadelesinde] yararlanabileceğimi hissettiğim bazı şeyler gördüm," dedi. "Bu dövüşü bitirir bitirmez size şahsen gösterebilirim.

"Daha iyi dövüşçü olduğumu hissediyorum ve daha iyi niteliklere sahibim. Oraya gitmek ve yapılması gerekeni yapmak için gerekli becerilere ve tam pakete sahip olduğumu hissediyorum.

Ben Billy Joe'dan çok daha hızlıyım, savunmam çok daha iyi ve Billy Joe'dan daha sert vuruyorum ve Billy Joe'dan daha uzunum.

Plant, "Oturup bunu halledebilirsek, hayranların bu kavgayı hak ettiğini hissediyorum ve onlara bunu vermemiz gerekiyor," dedi Plant. "Dövüşe giden yolun havai fişekler olacağını ve dövüşün kendisinin de havai fişek göstereceğini garanti edebilirim.

Plant kendisi hakkında "Ben büyüklüğün peşinde koşan ve mirası kovalayan ve spora her şeyini veren biriyim," dedi.

Geçen Cumartesi Canelo ile gördüğümüz kusurlar, kondisyonuyla ve her seferinde yalnızca bir yumruk atabilmesiyle ilgiliydi. Canelo, eskiden yaptığı gibi kombinasyonlar yapamıyor gibiydi.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz