Bursa’da 6 milyonluk vurgun yaptı ! kayıplara karıştı !


Bursa’da daire ve nakit para alıp senet imzalatarak piyasayı yaklaşık 6 milyon lira dolandırdığı öne sürülen turizmcinin yakalanması için mağdurlar seferberlik başlattı. Mağdurlardan birisi; sırra kadem basan turizmcinin yakalanması halinde ihbarcıya 250 bin lira mükafaat vereceğini söyleyerek, "Giden para umurumda değil. Çok fazla canımız yandı. Gerçeklerle onu yüzleştirmek istiyorum" dedi. Bursa’da benzer şekilde 50’den fazla servis aracı sahibinin mağdur olduğu öne sürüldü.
Bursa’da 6 milyonluk vurgun yaptı ! kayıplara karıştı !

İddiaya göre, Bursa’da turizm servisçiliği meydana getiren ve 200 personeli bulunan A.G. adlı şahıs, müteahhit ve iş adamlarının da aralarında bulunmuş olduğu 50 kişiyi, dairelerini ve nakit paraları alıp, çalışanlarına senet imzalatarak dolandırdı. Bazı vatandaşlardan 750 bin, bazısını ise 100 bin gibi çeşitli miktarlarda toplam 6 milyon dolandırarak kayıplara karışan A.G.’nin kaçmadan ilkin çevresindekilere de "Ben herkesi dolandırıp bir gece aniden buralardan gideceğim" dediği öne sürüldü.


Polise giderek A.G. ile alakalı suç duyurusunda bulunan vatandaşlar, A.G.’nin yakalanması için herkesten yardım bekliyor. 750 bin lira dolandırıldığını iddia eden bir yurttaş ise, "Yakalanması için kim yardım ederse gelsin benden 250 bin lirayı alsın" dedi.


A.G. tarafından dolandırılan ve müteahhitlik yapan Yunus Silahtaroğlu, "A.G. ortalama 2 yıl önce benden daire ve nakit para aldı. Bir dost vesilesiyle bana geldiği için ipotek verdik. Burada olan tüm arkadaşlar konuyu biliyor, hepimiz bu arkadaşa yardımcı olduk. Senetlerimiz ve sözleşmelerimiz vardı. Son bir ay içerisinde A.G. çevresindekilere herkesi dolandırıp buralardan kaçacağını söylemiş. A.G.’nin şu anda bana nakit borcu 736 bin lira. Şu an esasen benim 500 bin lira Bursa 10’uncu İcra Dairesi’nde icram var. A.G.’nin yanında çalışan arkadaşlar mağdur olmaması için ben icrayı kaldırdım. A.G. 15 Nisan’da çevresine parayı ödeyeceğini söyledi ama o tarihten sonrasında paralarla beraber kayıplara karıştı" diye konuştu.

"BULMAYA YARDIMCI OLAN KİMSELERE 250 BİN LİRA ÖDÜL VERECEĞİM"

750 bin lira dolandırıldığını söyleyen Silahtaroğlu, "Bu görüntüyü izleyen tüm vatandaşlara sesleniyorum, A.G. isminde şahsın fotoğrafını bilen yada duyan ne kadar şahıs varsa, ben A.G.’nin bulunması için 250 bin lira gider yapacağım. A.G.’yi bulmak için kim destek olursa 250 bin lira armağan vereceğim. Giden para umurumda değil oldukça fazla canımız yandı. Gerçeklerle onu yüzleştirmek istiyorum" şeklinde konuştu.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz