Boykot iptal !! Fransız Dassault firması 6x'i tanıttı Mehmet Cengiz, Türkiye'den ilk 47 milyon dolarlık jet siparişini verdi


İstanbul'dan direkt New York'tan 6x uçuyor Mehmet Cengiz'in sahip olduğu yeni jetin tanıtımının ardından Türkiye'den ilk siparişi Cengiz Holding verdi. Jetin fiyatı 2018'de 47 milyon dolar olarak belirlendi.
Boykot iptal !! Fransız Dassault firması 6x'i tanıttı Mehmet Cengiz, Türkiye'den ilk 47 milyon dolarlık jet siparişini verdi

Dünyayı sarsan ve havacılık sektöründe krize neden olan salgın, özel jetlere olan ilgiyi artırdı. Tam da bu dönemde Fransız şirketi Dassault'un yeni Falcon iş jeti ailesi üyesi 6X, bir törenle Bordeaux / Merignac tesislerinden çıkarıldı ve dünya tanıtımı gerçekleştirildi.

Sözcü'de yer alan haberlere göre Türkiye'de 6x Cengiz Holding siparişi veren ilk firma oldu. Şirket, uçağını 2022 yılında Cengiz Holding'e teslim edecek.

Boykot Arttırıldı Türkiye ile Fransa arasındaki gerilimin ardından AKP'ye başvurarak Fransız ürünlerini boykot etmeye karar vermişti. Hükümetle çok iyi bilinen ve kazandığı ihalelerle tanınan Cengiz Holding'in sahibi Mehmet Cengiz'in Dassault'un yeni jetini sipariş eden ilk Türk olduğu dikkatlerden kaçmadı. Şirket, uçağını 2022 yılında Cengiz Holding'e teslim edecek.

Mehmet Cengiz aynı firmanın Falcon 7X ve Falcon 2000LXS model uçaklarının da sahibidir. Havacılık sitelerine göre jetin fiyatının 47 milyon dolar olması bekleniyor.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz