Bitcoın Kaç Dolar Oldu?(BTC) Güncel Bitcoin Dolar Fiyatı


Bugün 1 Bitcoın ne kadar, 1 Bitcoın kaç dolar oldu? 1 Bitcoın kaç TL? 1 BTC kaç dolar‘a karşılık geliyor? Güncel Bitcoın (BTC) fiyat bilgisine detaylı verilerle anlık olarak bu sayfadan ulaşabilir, piyasaları yakından takip edebilirsiniz.
Bitcoın Kaç Dolar Oldu?(BTC) Güncel Bitcoin Dolar Fiyatı

Bugün 1 Bitcoın ne kadar1 Bitcoın kaç dolar oldu1 Bitcoın kaç TL1 BTC kaç dolar‘a karşılık geliyor? Güncel Bitcoın (BTC) fiyat bilgisine detaylı verilerle anlık olarak bu sayfadan ulaşabilir, piyasaları yakından takip edebilirsiniz.

1 Bitcoın Kaç Dolar?

48,464.00$ Dolar

1 Bitcoın Kaç TL?

340,949.28 TL TL

1 Bitcoın Kaç Euro?

39.985,13 € Euro

Fiyattaki Değişim (24s)

 -0.28%

Bitcoın Hacmi (24s) 

61,061,566,901 $ Dolar

Bitcoın’in Piyasa Değeri

903,172,818,693 $ Dolar

BTCSerbest piyasada 1 Bitcoın fiyatı 48,464.00 $ dolardır. Ayrıca 1 Bitcoın 340,949.28 TL TL‘dir. 1 Bitcoın karşılığında 48,464.00 $ dolar veya 340,949.28 TL TL alınabilmektedir.

Bitcoın fiyatı son 24 saatte -0.28% değişim ile şu anda 48,464.00 $ dolardan işlem görmektedir. Son 24 saatteki Bitcoın hacmi ise 61,061,566,901 $ dolar ve kripto para biriminin toplam piyasa değeri 903,172,818,693 $ dolardır.

Bitcoın kaç dolar1 Bitcoın kaç dolarBitcoın USDBitcoın hesaplamadolar Bitcoın çeviri gibi sorularınızın cevabına buradaki Bitcoın fiyat hesaplama modülü aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bitcoın fiyat çevirici ile birlikte Bitcoın dolar fiyat hesaplamalarınızı çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki modulümüzde Bitcoın kazanç hesaplamaBitcoın nasıl hesaplanırBitcoın kar zarar ve Bitcoın dolar hesaplama işlemlerinizin yanı sıra fonlarınızın değerini de anlık olarak takip edebilirsiniz. Bu sayede Bitcoın ile ödeme yaptığınızda kaç birimlik harcama yaptığınızı hesaplayabilirsiniz. BTC fiyat hesaplama modülü sadece ABD Dolarını değil Türk Lirası da başta olmak üzere birçok itibari para birimini destekliyor.

Bitcoın fiyat hesaplama modulünü kullanmak oldukça basit. Tek yapmanız gereken hesaplama yapmak istediğiniz para birimini seçmek ve Bitcoın miktarını girmek.

Bitcoın Kaç Dolar Oldu?

Güncel verilerle şu anda 1 Bitcoın 48,464.00 $ dolar seviyesinde işlem görüyor. Türk Lirası paritesinde ise 1 Bitcoın 340,949.28 TL TL seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoın Kaç Dolar Oldu?(BTC) Güncel Bitcoin Dolar Fiyatı

Bitcoın Ne Kadar?

1 Bitcoın’in yıllar içerisinde yaşadığı büyümeyi göz önüne sermek için BTC’nin yıllara göre kaydettiği en yüksek ve en düşük seviyelere rehber içeriğimizin bu kısmında yer vereceğiz.

Bitcoın’in Yıllara Göre ABD Doları Karşısında Kaydettiği En Yüksek Seviyeler:

 • 2020 yılında 1 BTC en yüksek 29.000 Dolar seviyesini görmüştür.
 • 2019 yılında 1 BTC en yüksek 13.769 Dolar seviyesini görmüştür.
 • 2018 yılında 1 BTC en yüksek 17.494 Dolar seviyesini görmüştür.
 • 2017 yılında 1 BTC en yüksek 19.850 Dolar seviyesini görmüştür.

Bitcoın’in Yıllara Göre Türk Lirası Karşısında Kaydettiği En Yüksek Seviyeler:

 • 2020 yılında 1 BTC en yüksek 213.254 Türk Lirası seviyesini görmüştür.
 • 2019 yılında 1 BTC en yüksek 74.139 Türk Lirası seviyesini görmüştür.
 • 2018 yılında 1 BTC en yüksek 65.323 Türk Lirası seviyesini görmüştür.
 • 2017 yılında 1 BTC en yüksek 74.448 Türk Lirası seviyesini görmüştür.

Bitcoın’in Yıllara Göre ABD Doları Karşısında Kaydettiği En Düşük Seviyeler:

 • 2020 yılında 1 BTC en düşük 29.000 Dolar seviyesini görmüştür.
 • 2019 yılında 1 BTC en düşük 3.360 Dolar seviyesini görmüştür.
 • 2018 yılında 1 BTC en düşük 3.270 Dolar seviyesini görmüştür.
 • 2017 yılında 1 BTC en düşük 962 Dolar seviyesini görmüştür.

Bitcoın’in Yıllara Göre Türk Lirası Karşısında Kaydettiği En Yüksek Seviyeler:

 • 2020 yılında 1 BTC en düşük 33.706 Türk Lirası seviyesini görmüştür.
 • 2019 yılında 1 BTC en düşük 17.947 Türk Lirası seviyesini görmüştür.
 • 2018 yılında 1 BTC en düşük 24.801 Türk Lirası seviyesini görmüştür.
 • 2017 yılında 1 BTC en düşük 3.435 Türk Lirası seviyesini görmüştür.

Bitcoın (BTC) Nedir?

Bitcoın nedir, nasıl alınır, Bitcoın nasıl çalışır, Bitcoın nasıl oynanır, Bitcoın nasıl kazanılır, Bitcoın’e giriş gibi sorular yatırımcıların en çok merak ettiği soruların başında geliyor. Rehber içeriğimizin bu kısmında Bitcoın’in ne olduğundan, çalışma mantığından, nasıl Bitcoın alınıp satıldığından bahsedeceğiz. Ayrıca Bitcoın kazanabileceğiniz platformlara da yüzeysel bir şekilde değineceğiz. Bu sayede Bitcoın’e giriş için temel bilgi birikimine sahip olacaksınız.

Bitcoın geliştirilen ilk kripto para birimidir. Dolandırıcılığa karşı oldukça dirençli ve merkezisz  finansal sistem içinde kullanılan dijital bir para şeklidir. Bitcoın’e para olarak bakıldığında, dağıtılmış (eşler arası) bir ekonomik sistemde çalışan dijital bir para birimi olarak tanımlanabilir. Bitcoın’in birimi BTC’dir.

Bitcoın Kaç Dolar Oldu?(BTC) Güncel Bitcoin Dolar Fiyatı

Geleceğin para birimi olarak değerlendirilen Bitcoın, dolar, euro ve Türk lirası gibi itibari para birimlerinin aksine herhangi bir merkez bankası hükümet veya kurum tarafından kontrol edilmiyor.

Eşler arası para transferlerine olanak sağlayan Bitcoın, dünyanın dört bir yanındaki madencilerin ağdaki işlemlerin kayıtlarını tutmasıyla yani dağıtık bir mimari sayesinde varlığını herhangi bir otoriteye ihtiyaç duyulmaksızın sürdürebiliyor.

Peki Bitcoın nasıl alınır? Bitcoın’i kripto para borsaları, Bitcoın ATM’leri ve P2P platformları aracılığıyla satın alabilirsiniz. Satın alınan Bitcoın’ler kullandığınız kripto para borsasında sizin adınıza açılan Bitcoın cüzdanında depolanır. Ancak bu cüzdanın kontrolü sizde değil kripto para borsasındadır. Bu nedenle BTC’lerinizi private key’ine yani özel anahtarına sahip olduğunuz bir cüzdana çekmeyi tercih edebilirsiniz.

Bitcoın (BTC) Nasıl Alınır?

En çok merak edilen soruların başında “Bitcoın nasıl alınır” geliyor. Zira Bitcoın ve kripto paraların çalışma mantığı geleneksel finansal varlıklarla aynı olmaması nedeniyle insanlar kripto para birimlerine biraz yabancı kalıyor. Rehber içeriğimizin bu kısmında Bitcoın nasıl alınır, Bitcoın nasıl satılır? sorularına cevap arayacağız.

Bitcoın Kaç Dolar Oldu?(BTC) Güncel Bitcoin Dolar Fiyatı

Bitcoın satın almak için kripto para borsaları sıklıkla tercih ediliyor ancak borsalar Bitcoın satın almak için sahip olduğumuz tek seçenek değil. P2P alım satım platformları ve Bitcoın ATM’leri de Bitcoın satın almak için tercih edilebilir. Bitcoın satın almak isteyen okuyucularımız için en çok tercih edilen 3 yöntemi de anlatacağız.

Kripto Para Borsaları Aracılığıyla Bitcoın Satın Almak

Kripto para borsaları Bitcoın satın almak isteyenler için en yaygın ve en pratik yolların başında geliyor. Kripto para borsaları aracılığıyla başta Bitcoın satın alma işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Türk Lirası paritesinde Bitcoın satın alabileceğiniz en popüler borsalar şu şekilde:

 • Paribu
 • VeBitcoın
 • Trbinance

Bunla birlikte daha yüksek likidite ve çeşitlilik isteyen yatırımcılar ise Binance, OKEx, Huobi gibi kripto para borsalarını tercih edebilir.

Tercihlerinize en uygun kripto para borsasını belirledikten sonra kayıt olmanız ve Müşterini Tanı (Know Your Customer) doğrulamasını gerçekleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında banka hesabımızdan kayıt olduğunuz kripto para borsasına havale veya EFT yardımıyla para transferi gerçekleştirerek Bitcoın alım satım işlemlerine başlayabilirsiniz.

Bu noktada, borsaların sizden satın alacağınız miktara göre belirli oranlarda işlem komisyonu talep edeceğini de hatırlatalım.

Eşler Arası Bitcoın Pazar Yerleri (P2P) Aracılığıyla Bitcoın Satın Almak

Eşler arası pazar yerleri, insanların birbirleriyle doğrudan kripto para alışverişi gerçekleştirebileceği platformlardır. Eşler arası Bitcoın pazar yerleri (P2P) aracılığıyla alıcılar ve satıcılar tercihlerine göre almak veya satmak istedikleri fiyatı, ödemeyi alacakları veya ödemeyi gönderecekleri bankayı seçebilir. Bu tercihler platformda listelenir ve tercihleri eşleşen kullanıcılar kendi aralarında Bitcoın alışverişini güvenli bir şekilde gerçekleştirir.

Eşler arası Bitcoın pazar yerleri, alıcıların ve satıcıların fonlarını gözetim altında tutmaz bu nedenle de kripto paralara yönelik düzenlemelerden daha az etkilenir.

Bitcoın ATM’leri Aracılığıyla Bitcoın Satın Almak

CoinATMRadar verilerine göre şu anda dünyanın dört bir yanında 15.456 Bitcoın ATM’i var. Bu Bitcoın ATM’lerinin sayısı her geçen gün artıyor. Dolayısıyla Bitcoın satın almak isteyen kullanıcıların sıklıkla başvurduğu yöntemlerden biri de Bitcoın ATM’leri aracılığıyla BTC satın almak.

Bitcoın ATM’lerinden Bitcoın satın almadan önce bir Bitcoın cüzdanı oluşturmanız gerekiyor. Sonrasında banka kartınızla ATM’den para çekermişçesine kolaylıkla Bitcoın ATM’lerinden BTC alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoın Amerikan Doları Geçmişi

Yıllar önce 1 ABD Doları karşılığında yüzlerce BTC satın alınabiliyordu. Ancak lider kripto para biriminde yıllar içerisinde yaşanan yükselişle birlikte 1 ABD doları karşılığında satın alınabilecek BTC miktarı satoshi’ler ile ifade edilir hale geldi. Satoshi, Bitcoın’in yüz milyonda (100.000.000) biridir.

Gelin şimdi Bitcoın’in ABD doları karşısındaki performansına hep birlikte bakalım:

 • 2010 yılının Ağustos ayında Bitcoın’in toplam piyasa değeri 1 milyon doları aştı.
 • 2011 yılının Şubat ayında 1 Bitcoın’in değeri 1 ABD Doları’na ulaştı.
 • 2011 yılının Nisan ayında Bitcoın’in toplam piyasa değeri 10 milyon doları aştı.
 • 2013 yılının Mart ayında Bitcoın’in piyasa değeri 1 milyar doları aştı.
 • 2013 yılının Nisan ayında 1 Bitcoın’in değeri 100 dolara ulaştı.
 • 2017 yılının Kasım ayında 1 Bitcoın’in değeri 10 bin dolara ulaştı
 • 2017 yılının Kasım ayında 1 Bitcoın’in değeri 20 bin dolara ulaştı.
 • 2020 yılının Aralık ayında Bitcoın’in piyasa değeri 500 milyon doları aştı.
 • 2021 yılının Ocak ayında 1 Bitcoın’in değeri 40 bin dolara ulaştı.
 • 2021 yılının Ocak ayında Bitcoın’in piyasa değeri 750 milyon doları aştı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Veriler kripto para borsaları tarafından sağlanmaktadır ve kripto para borsalarının veya veri sağlayıcılarımızın belirttiği şekilde gecikmeli olabilir. Haberbucuk herhangi bir verinin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz