Bir ilde daha maske takma zorunluluğu getirildi (Hangi illerde maske takmak zorunlu)


Kırşehir'de, son günlerde artan koronavirus vakaları nedeniyle İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile sokağa çıkanlara maske takma zorunluluğu getirildi. Bu kararla birlikte maske takma zorunluluğu getirilen il sayısı 45'e yükselmiş oldu.
Bir ilde daha maske takma zorunluluğu getirildi (Hangi illerde maske takmak zorunlu)

Türkiye'de Bir ilde daha maske takma zorunluluğu getirildi (Hangi illerde maske takmak zorunlu)
Kırşehir'de, son günlerde artan koronavirüs vakaları nedeniyle il merkezinde nüfus yoğunluğunun olduğu cadde ve meydanlarda, maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı. Kırşehir Valiliği'nden meydana getirilen yazılı açıklamada, "Hastalığın kontrolü ve yayılımının engellenmesinde maske kullanımı ve toplumsal mesafenin korunmasının önemli hale geldiği değerlendirildiğinden, il merkezimizde nüfus hareketliliğinin ve yoğunluğun olduğu; Mehmet Ali Yapıcı Bulvarı, Belediye Kavşağı, Terme Caddesi, Aşıkpaşa Bulvarı, Türbe Kavşağı, Belediye Kavşağı, Prof. Dr. Mehmet Ali Altın Bulvarı, Mustafa Kemal Atatürk Caddesi, Yenice Şubesi Kavşağı, Cacabey Meydanı, Kentpark'ta, vatandaşların ağız ve burnu tamamen kapatacak şekilde maske kullanmalarını zorunluluğu getirilmiştir" denildi.

45 İL'DE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAKLANDI !

Kırşehir'de maskesiz sokağa çıkma yasağının gelmesiyle beraber, maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu il sayısı 45 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter'dan yapmış olduğu paylaşımda, maske kullanımına dikkat çekmiş ve yasak uygulayan illeri duyurmuştu.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz