Binali Yıldırım TBMM Başkanlığı adaylığı hakkında önemli açıklası


Son dakika haberine nazaran Binali Yıldırım, TBMM Başkanlığı'na aday olmadığını açıkladı ve "Yarışacak arkadaşlara başarılar" dedi.
Binali Yıldırım TBMM Başkanlığı adaylığı hakkında önemli açıklası

Yıldırım, TBMM iktidar kulisinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "Meclis, TBMM Başkanlığı için seçimi sürecine girdi. Kimin olacağı merak konusu." ifadesi üstüne Yıldırım, kulislerin hareketlendiğini, kendisi hakkında "Aday olacak, adaylığını açıklayacak." söylentileri çıktığını anımsattı.

"ADAY OLMAYINCA ADAY GÖSTERİLMEZ HERHALDE"

Binali Yıldırım, TBMM Başkanlığı için aday olmayacağını açıkladı. Aday gösterilmesi halinde iyi mi hareket edeceği sorusuna Yıldırım, "Aday olmayınca aday gösterilmez herhalde." karşılığını verdi.

Meclis'in günü vardığında başkanını seçeceğini dile getiren Yıldırım, "Uygun görülen adayın da grubumuz olarak sonuna kadar yanında olacağız, destek olacağız. Kendim aday değilim." dedi.

Binali Yıldırım, birkaç gündür gıyabında, "Aday. Çok istiyor. Geliyor, gidiyor." değerlendirmeleri yapıldığını yineleyerek "Niyetimi örtülü biçimde ortaya koymam. Artık takvim de yaklaştı, piyasa hareketlendi. Bu açıklamayı yapma ihtiyacı duydum. Yarışacak arkadaşlara başarılar diliyorum." diye konuştu.

AK Parti'de hiçbir zaman makam, mevki peşinde olmadığını, makamlardan güç almadığını, makamları güçlendirmenin temel ilkesi bulunduğunu vurgulayan Yıldırım, "Bundan bu şekilde de ülkemizin, milletimizin geleceği için, iktidarımızın başarısı için, Cumhurbaşkanı'mız ve kabinesi için var gücümüzle çalışacağız." ifadesini kullandı.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz