Billy Joe Saunders, Vazgeçici Olarak Adlandırılmayı Hak Ediyor Mu?


Korkakça caymak, herhangi bir dövüşçünün çağrılabileceği en aşağılayıcı ve zarar verici şeydir. Tanım gereği, talep eder boksör talep eder MMA dövüşçüsü olsun, hiçbir dövüşçü ödlek olarak adlandırılamaz - çünkü yüzüğe veya kafese girme cesaretine ve saf cesaretine haiz olmalarıdır.
Billy Joe Saunders, Vazgeçici Olarak Adlandırılmayı Hak Ediyor Mu?

Yer. Ama caymak bir kelimedir, bir dövüşçünün eylemlerinin tanımıdır ve bu günlerde çokça bantlanmış gibi görünüyor.

Geçen yıl, Daniel Dubois yenilmemiş ağır sıklet umutları vardı. Joe Joyce ile yapmış olduğu büyük kavga testi esnasında gözlerinin çevresinde korkulu bir şekilde yere yığılan Dubois, göremiyor ve büyük bir acı çekerek onuncu turda diz çöktü ve saydı.

Birçok şahıs Dubois'i eleştirdi ve dünyayı pes etmek su yüzüne çıktı. Billy Joe Saunders o eleştirmenlerden biriydi.

Dubois yenilgisinden kısa bir süre sonra Saunders, "İki göz çukurum kırılsa, çenem kırılsa, dişlerim kırılsa, burnum kırılsa, beynim dövülse, bayılmayı yahut daha kötüsünü durdurmazdım. AK ve Barak gösteri. "Bir erkeğin diz çöküp hakemin onu saymasına izin vermesine katılmıyorum."

Bildiğimiz gibi, Saunders dün gece Canelo Alvarez'le yaşadığı büyük, potansiyel olarak yaşam değiştiren kavgasında diz çökmedi, bunun yerine ekibinin sekizinci turdan sonrasında ağrı, görme yetersizliği sebebiyle onu çekmesine izin verdi ve cüret ettim.

Söyle bana, korku ona kendi ağır yaralı ve şişmiş gözünden niçin oluyordu. Elbette buradaki ironi ortadan kalkmadı.

Öyleyse Saunders, kendisi de dahil olmak suretiyle pek oldukca ferdin Dubois'e attığı ağır eleştiriyi hak ediyor mu? En azından, Saunders dahil pek oldukça kişi Daniel Dubois'e büyük bir özür borçludur. Dubois'nın gözleri şişmeye başladıktan sonrasında epeyce savaştığı unutulmamalıdır (bu, Joyce dövüşünün 2. Turundadır).

Dün gece Saunders, gözünün zarar görmüş olduğu raund sonunda dövüşten çekildi; aniden olup biten yaralanma.

Yine, bırakma kelimesi kuvvetli bir kelimedir, hafife alınmaması gereken bir kelimedir. Saunders, başka bir dövüşçü ile alakalı konuşmadan önce bunu düşünmeli.

Bu arada Dubois, dövülmüş Saunders'a gönderilmiş olduğu bir tweet ile bize ne kadar klas bulunduğunu ve kötü hisleri olmadığını gösterdi:

  • "İyi dövüştün @bjsaunders - Umarım gözlerin çabuk iyileşir ve daha güçlü geri dönebilirsin."

Diğer savaşçılar Saunders'a karşı pek nazik değildi. Geçen ay Shannon Courtney ile yaptığı kavgada gözünden feci şekilde yaralanan Avcı Ebanie Bridges, tweet attı:

  • "Bana onun gözü yüzünden durduğunu söyleme ... BJS o kavganın içindeydi!"

siz ne düşünüyorsunuz - Saunders dün gece "bıraktı" mı?

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz