bıçak tehdidiyle Ev basıp gasp yapan çete sonunda yakalandı !


Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki bir daireden ev sahibini bıçakla tehdit ederek, 61 bin dolar ile 31 bin Euro gasp etmiş olduğu iddia edilen İ.D. Ve kendisine yardım etmiş olduğu öne sürülen 4 şüpheli, Kuşadası polisinin düzenlediği operasyonla gözaltına alındı. Sorgularının peşinden adliyeye sevk edilen 5 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
bıçak tehdidiyle Ev basıp gasp yapan çete sonunda yakalandı !

Olay, Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki İkiçeşmelik Mahallesi'nde R.N.'ye ait dairede geçen 11 Haziran'da meydana geldi. İddiaya göre, R.N.'nin oturduğu daireye gelen şüpheli, cebinden çıkarttığı bıçağı R.N.'nin boynuna dayayarak çelik kasayı açmasını istedi. Paniğe kapılan R.N. çelik kasayı açtı. Kasada bulunan 61 bin dolar ile 31 bin Euroyu alan şüpheli kayıplara karıştı. Olayın şokunu atlatan R.N. Polisi arayıp ihbarda bulundu.

Kuşadası polisi özel ekip kurdu

Çaldığı altınları bozduramayınca hırsızlık yapmış olduğu kuyumcuya ileti attı: Abi bileziklerin Ayvacık'ta

Olayla ilgili soruşturma başlatan Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, laf konusu dairenin bulunmuş olduğu sokak ve çevresindeki güvenlik kamarelarını incelemeye aldı. Şüphelilerin yakalanması amacıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde sorumlu polislerden özel bir takım oluşturuldu. Saatlerce emniyet kamerası kayıtlarını inceleyen polis, daireye İ.D.'nin girdiğini, E.G., İ.A. Ile Ermenistan uyruklu kadınlar L.A. Ve A.G.'nin de şüpheliye yardım ettiğini saptadı. Zanlıların kimliğini tespit eden polis, teknik ve fiziki takip başlattı.

İzmir ve Manisa'da eş zamanlı operasyonla yakalandılar

Yapılan ayrıntılı çalışmadan sonra şüphelilerden 4'ünün İzmir'de, birinin ise Manisa'da, olduğu belirlendi. Harekete geçen Kuşadası polisi, pazar günü İzmir ve Manisa'da belirlediği adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Manisa'daki operasyonda İ.D, İzmir'deki operasonda ise E.G., İ.A. L.A. Ve A.G yakalandı. Gözaltına alınarak Kuşadası'na getirilen 5 şüpheli işlemlerinin tamamlanmasının peşinden bugün adliyeye sevk edildi. Zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz