benzeri görülmemiş vaka: Meksika'da yeni doğan üçüzler'de koronavirüs tespit edildi !


Dünyada ilk defa Meksika’da yeni doğmuş üçüz bebeklerde koronavirüs tespit edildi. Daha önce hiç çoklu doğumda virüs bulaşısı tespit edilmediğini hatırlatan uzmanlar, mevzuyu araştırıyor.
benzeri görülmemiş vaka: Meksika'da yeni doğan üçüzler'de koronavirüs tespit edildi !

Meksika’da San Luis Potosi eyaletinde yaşanan ve esenlik otoriterlerince ‘eşi benzeri görülmemiş’ diye nitelendirilen vakada, 17 Haziran’da doğmuş üçüz bebeğe yapılan koronavirüs testleri pozitif çıktı.

Biri adam öteki kız olmak suretiyle bebeklerden ikisinin sağlık durumunun stabil olduğu, ancak ikinci adam bebeğin teneffüs aletine bağlandığı belirtildi.  

Sağlık Güvenliği Komitesi sözcüsü, dünya genelinde daha ilkin hiç çoklu doğumda virüs bulaşısı tespit edilmediğini altını çizdi ve mevzunun araştırıldığını söyledi.

Az sayıda da olsa daha ilkin doğumdan sonra birtakım bebeklerin virüsü kaptıkları saptanmıştı ancak uzmanlar bu olayda daha farklı bir durumun geçerli olduğuna inanıyor. Bu nedenle bebeklerin virüsü doğum esnasında annenin plasentasından kapıp kapmadıklarını inceliyor.

San Luis Potosi eyaleti Sağlık Bakanı Monica Liliana Rangel Martinez, “Doğum esnasında enfekte olmaları mümkün değil” dedi.

Bebeklerin ebeveynlerine meydana getirilen testin neticeleri beklenirken, doktorlar çiftin semptom göstermemesi ihtimali üstünde de duruyor.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz