Beklenen Türk Oyun firması 1.8 milyar dolara satılmış oldu !


Türk oyun şirketi Peak, firma hisselerini 1,8 milyar dolara Zynga firmasına devrederek büyük bir anlaşmaya imza attı.
Beklenen Türk Oyun firması 1.8 milyar dolara satılmış oldu !

Peak'ten meydana getirilen açıklamaya nazaran, şirket hisselerini 1,8 milyar dolara ABD’li Zynga (Nasdaq: ZNGA) firmasına devrettiğini duyurdu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Peak Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Sidar Şahin anlaşmayla, "Bugün geldiğimiz nokta tüm Türkiye için gurur verici ve biz herkes biliyoruz ki, bu daha yolun başı. Zynga ile devam edeceğimiz bu yolculukta, beraber daha güçlenerek büyüyecek olmak hepimizi geleceğe dair heyecanlandırıyor. Türkiye’den büyüyen, ilerleyen ve gelişmeye devam eden bir ekip olmayı sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.
Şahin, "Bu anlaşmanın en mühim yanı, imkansızın başarılabileceğini somut olarak ortaya koyması. Türkiye’de ebeveynler çocuklarına inansınlar istiyorum. Sevdikleri işi sürekli ilerleyerek bitirdikleri sürece, başarabileceklerine inansınlar. Çocuklar da ergenler de kendilerinin başarabileceklerine inansınlar. Çünkü her şey inanmakla başlar." açıklamasında bulundu.

"PEAK VE ZYNGA BİRLİKTE DAHA DA HIZLI BÜYÜYECEK"

Beklenen Türk Oyun firması 1.8 milyar dolara satılmış oldu

Zynga CEO’su Frank Gibeau ise, "Peak’e 'aramıza hoş geldin' demekten gurur duyuyoruz. Peak dünyanın en iyi puzzle oyunu geliştiricilerinden biri. Böylesine yaratıcı ve aşırı istekli bir takımla yeteneklerimizi daha da ileri taşıyacak olmak bizi heyecanlandırıyor. Toon Blast ve Toy Blast’ın katılımıyla listelerde üst sıralarda yer edinen oyun sayımızı sekize çıkarırken, küresel kullanıcı sayımızı çarpıcı bir halde artırıyor ve gelecekteki yeni projelere hazırlanıyoruz. Peak ve Zynga birlikte daha da hızlı büyüyecek." ifadelerini kullandı.

Peak Strateji Direktörü Ömer İnönü ise, "10 yıl arasında global mobil oyun sektörünün devlerinden birini Türkiye'den ortaya çıkardık. Bu hem Peak bununla birlikte ülkemiz adına gerçekten gurur verici. Büyümemizi, ilerlememizi ve yarattığımız etkiyi daha da çoğaltmak adına, stratejik bir ortak ile güç birliği yapmak için en doğru tarihi bekledik. Bize olan yaklaşımları ve güvenleri ile gerçekten up uzun bir yolculuğa çıkabileceğimize inandığımız Zynga'nın bu stratejik birliktelik için en doğru şirket olduğuna inanıyoruz. Yaptığımız anlaşma en temelinde Peak'in tüm ekibine, yaptıklarına ve yapacaklarına olan güvenin ve Peak'in potansiyelinin bir göstergesi. Mutluyuz, gururluyuz ama en çok da bundan sonrasında başaracaklarımız için heyecanlıyız." değerlendirmesinde bulundu.


Türkiye için büyük ehemmiyet taşıyan bu imzanın, Peak’i Türkiye tarihinin en kıymetli şirketleri arasına yerleştirdiğini aktaran İnönü, "Bu antak kalma, güzel insanların bir arada büyük hayallere inandığı vakit her şeyi başarabileceğini somut bir halde vurguluyor. Başarının mimarı ise Türkiye'nin dört bir yanından aynı gaye ve değerler etrafında birleşmiş olan, genç ve müthiş heyecanlı ekibimiz. Bu anlaşmanın asıl kıymeti de işte tam burada yatıyor." ifadelerini kullandı.
Açıklamada yer verilen bilgilere göre ayrıca, firmanın sadece ortaklık yapısının değişeceği vurgulanırken Peak'in faaliyetlerine ekibinde ve yönetiminde hiçbir değişiklik olmadan kendi markası altında sürdürerek bir Türk şirketi olarak kalmaya devam edeceği vurgulandı.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz