Başkan Erdoğan'dan Suriyeli gencin ailesine taziye telefonu


Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da tatbik noktasında polisin "dur" ihtarına uymayarak kaçması üstüne oluşturulan uyarma ateşi sırasında kazara vurularak hayatını kaybeden Suriye uyruklu Ali Hemdan El Asani'nin babası Adnan Hemdan El Asani ile telefonda görüşerek taziyelerini iletti. Başkan Erdoğan görüşmede, hayatını kaybeden Ali Hemdan El Asani’ye Allah’tan rahmet, ailesine baş sağlığı diledi. Suriye halkına selam ve sevgilerini ileten Cumhurbaşkanı, dün Afrin’de terör örgütü PKK/YPG tarafından meydana gelen kanlı saldırıyı hazırlayan teröristin yakalandığını da ifade etti.
Başkan Erdoğan'dan Suriyeli gencin ailesine taziye telefonu

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da tatbik noktasında polisin "dur" ihtarına uymayarak kaçması üzerine açılan uyarı ateşi esnasında kazara vurularak hayatını kaybeden Suriye uyruklu Ali Hemdan El Asani'nin babası Adnan Hemdan El Asani ile telefonda görüşerek taziyelerini iletti.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, hayatını kaybeden Ali Hemdan El Asani'ye Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diledi.

Erdoğan, yaşanan elim hadise sebebiyle büyük üzüntü duyduğunu anlatım ederek, vakayla alakalı hukuki sürecin başladığını ve konunun sonuna kadar takip edeni olunacağını belirtti.

Başkan Erdoğan, "Ali bizim de evladımızdır, onun hakkını hukukunu koruma noktasında asla şüpheniz olmasın." dedi.

Suriye halkına selam ve sevgilerini ileten Erdoğan, dün Afrin'de terör örgütü PKK/YPG tarafından meydana gelen kanlı saldırıyı hazırlayan teröristin yakalandığını da kaydetti.

"SURİYE VE TÜRKİYE KARDEŞTİRLER, BİRİZ"

Adnan Hemdan El Asani de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürlerini sunarak, şunları söyledi:


"Biz kardeşiz. Biz Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ile Türkiye Cumhuriyeti'nin halkıyla, hükümetiyle gurur duyuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım Ali sizin bir evladınız, onun hakkını ben size teslim ettim. Siz ne istiyorsanız o olacak. Sayın Cumhurbaşkanım, sizinle gurur duyuyorum. Ali'nin hakkının alınmasını istek ediyorum sizden. Hükümetinizle, devletinizle gurur duyuyorum. Sayın Ömer Çelik de beni aradı. Herkese teşekkürlerimi, size sonsuz saygılarımı sunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanım sizin her emriniz benim başımın tacıdır, başımın üzerinde yeriniz vardır. Tekrar ediyorum buradaki Suriye aşiretim adına, Tayyip Erdoğan'la, hükümetinizle ve devletinizle gurur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Suriye ve Türkiye kardeştirler, biriz."

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz