Azerbaycan Ordusu Cebrail Kentini İşgalden Kurtardı! Bu Şehir Kritik Öneme Sahipti!


Son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. Azerbaycan'ın en büyük ikinci kenti olan Gence’ye bugün füze ile giriş yapan ve sivil öldüren Ermenistan'a karşılık geldi. Azerbaycan ordusu Maralyan, Mercanlı ve Şeybey köylerinden sonra Karabağ bölgesindeki kritik öneme sahip Cebrail kentini de işgalden kurtardı. konuya ilişkin detaylar haberimizde… Kaynak: Azerbaycan Ordusu Cebrail Kentini İşgalden Kurtardı! Bu Şehir Kritik Öneme Sahipti!
Azerbaycan Ordusu Cebrail Kentini İşgalden Kurtardı! Bu Şehir Kritik Öneme Sahipti!

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerginlik devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı Karabağ bölgesinde Ermenistan işgali altındaki Cebrail kentini kurtardıklarını belirtti. Azerbaycan da güvenilir kaynaklarından alınan haberlere göre Azerbaycan ordusu bugüne dek Şeybey, Maralyan, Büyük Mercanlı köylerinden sonra Karabağ bölgesindeki kritik önemi olan Cebrail kentini de işgalden kurtardığını açıkladı. Sivillere saldırı gerçekleştirildiğini söyleyen Milli Savunma Bakanlığı konuya ilişkin son dakika haber ve detaylarını paylaştı.

Siviller Hedef Alınmıştı…

Ermenistan Ordusu Azerbaycan'ın tarihi ve en önemli şehirlerinden biri olan Gence’ye füzeli saldırı düzenledi. Bu saldırıda siviller hedef alınmıştı. Ermenistan tarafından atılan altın füze şehre isabet etti ve saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti. 4 kişi de yaralandı. Azerbaycan Başsavcılığı şu ana kadar Ermenistan'ın saldırıları nedeni ile 24 sivilin hayatını kaybettiğini belirtti ve 111 sivil de yaralandı.

Dün Madagiz’de Azerbaycan Bayrağı Dalgalanmaya Başladı!

Azerbaycan Ordusu dün önemli şehirlerden biri olan Madagiz’de bayrağını dalgalandırmaya başladı. Konuyla ilişkili olarak Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev yeniden Sogavuşan olarak değiştirilmesini istedi.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz