Avengers, Thanos'u Unutturacak Büyük Düşmanıyla Yüzleşecek !


Marvel filmlerinde şimdiye kadar karşımıza çıkan en büyük fena olan Thanos’u gölgede bırakacak bir süper kötü yakında yaşamımıza girecek. Eskiden hakları Fox’ta olan bir karakter Marvel’ın yeni döneminde sinemada olacak.
Avengers, Thanos'u Unutturacak Büyük Düşmanıyla Yüzleşecek !

Son on yılın maddi anlamda bir ihtimal de en başarıya ulaşmış olan serisi Marvel Sinematik Evreni oldu. Bu evrende yer alan son iki Avengers filmiyse karşımıza serinin en büyük kötüsü olan Thanos’u çıkarmıştı. Ne yazık ki bu karakter serinin sonucunda hikâyeden çıkmıştı.

Şimdiye kadar etkisi altına alan kötüler üretmek konusunda sıkıntılar yaşayan Marvel, çoğu zaman düşmanlarını tek kullanımlık seçiyor. MCU’nun 4. Ve 5. Fazı için gereken büyük kötüyse söylentilere gore Fox’tan gelen bir karakter.

Latveria’ya yola çıkıyoruz:

Avengers, Thanos'u Unutturacak En Büyük Düşmanıyla Yüzleşecek

Fox’un Disney tarafınca satın alınmasıyla birlikte Marvel, başta Fantastik Dörtlü ve Doctor Doom olmak suretiyle pek oldukca karakterin haklarını geri kazanmıştı. Yeni dönemde Marvel’ın ilk ailesinin beyaz perdeye geri dönmesine kesin gözüyle bakılıyordu.

Görünüşe göre Marvel, Latveria’yı da yeni dönemde kullanacak. Serinin esas kötüsü olarak Doctor Doom adı üzerinde duruluyor. Fox’un karakteri beyaz perdeye aktarmaktaki epik başarısızlığından ders çıkarak Marvel, karakteri durup durup “Richards!” diye bağıran bir karakterden fazlası hâline getirmek istiyor.

Avrupa’da teknolojisi fazla gelişmiş bir zorbalık olan Latveria, Doctor Doom tarafınca yönetiliyor. Öte taraftan hikâyenin ilerisinde Lucia Von Bardas’ın da hikâyeye dâhil olacağı anlatım ediliyor. Çizgi romanlarda kendisi Doom’dan sonrasında Latveria’nın yönetimini üstleniyordu. Kendisini oraya getirenler de Amerikalılardı.

Marvel planlarını netleştiriyor:

Avengers, Thanos'u Unutturacak En Büyük Düşmanıyla Yüzleşecek

Yeni baş kötünün Doom olacağı haberi çizgi roman hayranlarını pek de şaşırtmayacaktır. MCU Cosmic’ten Jeremy Conrad’ın verdiği bilgilere göre yeni baş kötümüz olacak olan Doom, kendi hikâye arka planıyla gelecek ve Marvel Sinematik Evreni'ni genişletecek.

Bardas’ın ne zaman hikâyeye dâhil olacağını ya da onu kimin canlandıracağını bilmiyoruz. Yeni gelecek olan Marvel filmleri ve dizileriyle beraber ikimiz de hikâyenin ne yöne ilerleyeceği mevzusunda bilgiler elde edeceğiz. Sizce Doctor Doom, Marvel’ın aramış olduğu ikonik fena olabilir mi?

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz