Avengers yazarı, Kaptan Amerika’nın neden Endgame’den önce çekici kaldırmadığını Anlattı


Avengers yazarı Christopher Markus, geçtiğimiz gün yapmış olduğu açıklamasında Kaptan Amerika’nın neden daha ilkin çekici kaldırmadığını söyledi. Açıklamaya nazaran Kaptan, Tony Stark’ın ailesi hakkında tuttuğu sırları kendine sorun ediyordu.
Avengers yazarı, Kaptan Amerika’nın neden Endgame’den önce çekici kaldırmadığını Anlattı

Senelerdir seyircileri ekrana kilitleyen Avengers serisinin son filmi Avengers: Endgame, 3 saatlik ekran süresiyle serinin en uzun filmi olmuştu. Tabii bir serinin sonu olacak bu film, bütün Marvel fanatiklerinin sinemalara dolmasına neden olarak yeni bir gişe rekorunu da kırmıştı.

Avengers: Endgame, genel anlamda Marvel hayranlarını tatmin eden bir film olmasına rağmen birtakım hayranlar birkaç noktadan şikayetçiydi. İşte bu noktalardan birisi de Kaptan Amerika’nın Thor’un çekicini kaldırmak için neden Endgame filmine kadar beklediğiydi. İşte bu mevzuda Avengers yazarlarından izahat geldi.

Avengers yazarından açıklama geldi:

Avengers: Endgame izleyicileri, Thor’un ‘Mjölnir’ isminde çekicini kaldıran Kaptan Amerika’yı görür görmez büyük bir coşku yaşamışlardı. Fakat bu konuda bazı Marvel hayranları yakınma etmişti. O şikayetlere gelen cevap, yazar Christopher Markus tarafınca verildi.

Christopher Markus’a nazaran Kaptan Amerika’nın daha ilkin cazibeli kaldırmamış olması, Kaptan’ın Tony Stark’ın ailesi hakkındaki sırları hâlâ açıklamamış ve bundan dolayı kafasında negatif bir yer edinmiş olmasıydı. Bu nedenle de Kaptan, kendisini çekici kullanmak için layık görmüyordu.

Tony Stark, Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı’nda Kaptan’ın ailesi hakkındaki tuttuğu sırları öğrenince bu fikir ortadan kalkmıştı. Christopher’a göre böylece Kaptan Amerika, nihayetinde Endgame’in son cenginde Thor’un çekicini kaldırmaya hazır hale gelmişti.

Joe Russo farklı bir açıklama yapmıştı:

Tabii Christopher Markus’un yapmış olduğu bu açıklamayı hiç de samimi bulmayan hayranlar da bulunuyor. Geçtiğimiz sene Joe Russo, bir konuşmasında Kaptan ABD’nın aslına bakarsak Ultron Çağı’nda çekici kaldırabileceğini sadece Thor’u sevinçli tutmak için kaldıramıyor gibi yaptığını iddia etmişti.

Avengers serisi Endgame ile sona erse de Kaptan Amerika ile alakalı çekiç mevzusu hâlâ net bir açıklamaya kavuşmuş değil gibi duruyor. Twitter’da birçok hayran, Christopher Markus’un yapmış olduğu son açıklamaya reaksiyon gösteriyor ve Ross’un bu konuda söylediği açıklamayı kendisine hatırlatıyor.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz