Avatar 2 Setinden Kafaları Karıştıran Fotoğraflar ?


James Cameron’ın fenomen bilim kurgu filmi Avatar, seneler sonrasında geri dönmeye ve bizi yeniden muhteşem gezegeni Pandora’ya götürmeye hazırlanıyor. Filmin resmi Twitter hesabı, Sigourney Weaver ve Joel David Moore tarafınca canlandırılan karakterlerin geri döneceğini gösteren bir set fotoğrafı paylaştı.
Avatar 2 Setinden Kafaları Karıştıran Fotoğraflar ?

Çekim teknikleri, hikayesi, karakterleri ve mekan tasarımı ile beyaz perde dünyasında yepyeni bir devrin kapılarını aralayan Avatar, bu anlamda devrimci bir film olma hususi durumunu taşıyor. Üç boyutlu (3D) beyaz perde tekniği ile çekilen destansı filmin, unutulmazlar arasına girmesi pek de uzun sürmedi. 

İlk kere 2009 yılında vizyona giren James Cameron imzalı Avatar, beyaz perdedeki macerası süresince dünya genelinde 2,7 milyar dolar gişe kazancı toplamış ve sadece 10 sene sonra kırılabilecek bir rekora imza atmıştı. Bildiğiniz üzere bu rekor artık, 2,8 milyar dolar ile geçtiğimiz sene vizyon giren Marvel filmi Avengers: Endgame tarafından kırılmıştı.

Avatar 2, Jake, Neytiri ve çocuklarının hikayesini konu alacak

Disney ve Cameron, Avatar’ın devam filmi üstünde çok uzun süreden beri çalışıyorlar. Çekimleri Yeni Zelanda’da gerçekleştirilen Avatar 2, tüm dünyayı kasıp kavuran yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle geçtiğimiz ay prodüksiyon çalışmalarına ara vermek zorunda kalmıştı. Fakat bugün, filmin resmi Twitter hesabından yeni bir set fotoğrafı, filmin hayranlarını heyecanlandırdı.

Fotoğrafta, ilk filmimizde sırası ile Dr. Grace Augustine ve Norm Spellman karakterlerini canlandıran Sigourney Weaver ve Joel David Moore ile birlikte, Avatar’ın yapımcısı Jon Landau’yu görüyoruz. Bu fotoğraf, devam filminin özgün filmin zaman aralığına geri dönüş yapabileceğine işaret ediyor. 

Avatar 2'nin setinden paylaşılan fotoğraf

Öte yandan Avatar 2'nin ilk filmden yıllar sonrasını anlatacağını biliyoruz, bundan dolayı Cameron, 2016 yılında verdiği bir röportajda, devam filminin Jake (Sam Worthington), Neytiri (Zoe Saldana) ve çocuklarını mevzu alacağını söylemişti. Hatırlayanlar olacaktır; Dr. Grace Augustine karakteri orijinal filmde ölmüş ve yaşam ağacı ile bir olmuştu. Karakteri canlandıran Weaver, daha önce yapmış olduğu yaptığı bir açıklamada, devam filmlerinde farklı bir karakter oynadığını söylemişti, ancak paylaşılan set fotoğrafı kafaları biraz karıştırdı.

Cameron, toplamda beş film çekmeyi planlıyor. Avatar 2, herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde 27 Aralık 2021'de seyircilerle buluşacak. Onu Aralık 2023, Aralık 2025 ve Aralık 2027 tarihlerinde vizyona girecek üç film daha takip edecek. Filmin, Avengers: Endgame’e kaptırdığı gişe rekorunu geri alıp alamayacağı ise büyük bir merak konusu, sadece bunun için yaklaşık iki yıl daha beklememiz gerekiyor.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz