Anonymous korku yaratmaya devam ediyor


ABD’de gerçekleşen ırkçı eylemler sebebiyle Anonymous korkulu bir video yayınladı ve her insanın büyük vehamet yaşamasına niçin oldu. Videoda yer edinen bir karakter her zamanki tipik hacker maskesi takmıştı ve devlet teşkilatlarına tehditler savuruyordu.
Anonymous korku yaratmaya devam ediyor

Onların bu tür eylemlerine artık alıştık diyebiliriz. Ancak videoyu izledikten sonra, bu seferkinin hakikaten de farklı olduğunu anlayacaksınız.

Kendilerini adeta bir film kahramanı gibi bulan ve buna gore davranan hacker grubu, gizli siyasi teşkilatları bloke etmesiyle biliniyor. Peki öbek üyesi nasıl bir izahat yaptı? Dilerseniz konuşmasına detaylı olarak bir göz atalım.

Hacker grubu videoda, “İnsanları öldüren ve kabahat işleyen devlet memurlarının bizim benzer biçimde suçtan hüküm giymeleri gerekir. Aksi takdirde istediklerini yapabilecekleri bir belgeleri olduklarına inanırlar. Yalnızca birkaç fena polisin tüm iyi polislerin ismini lekelediğini iddia edeceksiniz sadece bu kötü polisler, insanlara ve bu fena polislere ceza vermeyi reddeden sizlere karşı suç işlerken diğer ‘iyi’ polisler orada durursa ne olacak?
 
İnsanlar bu yolsuzluktan ve insanları koruma sözü vermiş bu kurumun sertliğinden artık sıkıldı. Geçtiğimiz yıllarda yaşanmış olan olaylardan sonrasında birçok insan, siz değerli ziyaretçilerimizin burada bizi korumak için değil, bizi bastırmak ve suçlu hâkim sınıfın isteklerini yerine getirmek için bulunduğunuzu anlamaya başladı.

Kontrolü elinde tutan insanların düzenini sağlamak için buradasınız, kontrol edilen insanların güvenliğini sağlamak için değil. Hatta, elit kesimin küresel baskı mekanizmasını idame ettirmek için kullandığı mekanizmanın ta kendisi sizsiniz.

Dünya artık gözünü açmaya başlıyor ve bir netice olmadan dökülen her kan artık insanları daha da sinirlendiriyor. Bu memurlar cezai suçlamalarla cezalandırılmalı ve bilhassa Memur Chauvin cinayetle yargılanmalı. Maalesef sizin yozlaşmış hakkaniyet sisteminize güvenmiyoruz, bu yüzden işlediğiniz suçları dünyanın gözleri önüne sereceğiz. Biz büyük bir grubuz. Bizi bekleyin.” denildi.

Kısaca özetlemek gerekirse bu grup, devletlerin gizli belgelerini açığa çıkarmakla tehdit ediyor. Şimdilik ellerinde iyi mi bir koz olduğu bilinmese bile, yeniden de korkunç sonuçlar doğurabilir.

Peki Haberi Okuduktan Sonra Kim Bu Anonymous Diyebilirsiniz ?

Anonymous Kimdir Kimlerdir?, Anonymous'u Kim Kurdu?

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz