Afrin ve İdlib'de olan askerlerimizin vaka sayısını Hatay Valisi Rahmi Doğan açıkladı !


Kovid-19 vakalarına ilişkin, "Hatay'da bugüne kadar çıkan pozitif vaka sayısı 320'dir. Bu rakamın içerisinde ancak Hatay değil, 4 milyon sözü geçen İdlib, yeniden 1 milyona yakın sözü geçen Afrin'in vakaları da yer alıyor." dedi. Doğan, "Afrin ve İdlib'e vazife oluşturmaya giden personelimiz, polislerimiz, askerlerimizden 150'sinde koronavirüs çıktı" ifadelerini kullandı.
Afrin ve İdlib'de olan askerlerimizin vaka sayısını Hatay Valisi Rahmi Doğan açıkladı !

Hatay Valisi Rahmi Doğan açıkladı! Afrin ve İdlib'deki askerlerimizdeki koronavirüs vaka sayısı...
Vali Doğan, Arsuz ilçesinde katılmış olduğu bir temel atma töreninde, kentteki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarına ait değerlendirmede bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Kovid-19 sürecini fazlaca başarılı bir şekilde yürüttüğünü özetleyen Doğan, şöyle konuştu:

"Komşu ülkelere baktığımız zaman Türkiye'nin burada yapmış olduğu sıhhat yatırımlarının ve ortaya koyduğu başarının hakkını teslim etmek lazım. Biz Hatay olarak da ciddi bir süreç geçirdik. Bu dönemi sıhhat personeliyle, diğer bakanlıklarımızın temsilcileriyle ikimiz de başarıya ulaşmış şekilde yürüttük. Hatay'da bugüne dek çıkan pozitif vaka sayısı 320'dir. Bu rakamın içerisinde ancak Hatay değil, 4 milyon nüfuslu İdlib, tekrar 1 milyona yakın sözü geçen Afrin'in vakaları da yer alıyor."

Afrin ve İdlib'de olan askerlerimizin vaka sayısını Hatay Valisi Rahmi Doğan açıkladı

Doğan, Afrin ve İdlib'deki vakalara ait malumat verdiği konuşmasını şöyleki sürdürdü:

"Afrin ve İdlib'de bugüne dek sivil vatandaşların hiçbirinde pozitif vakaya rastlamadık ancak Türkiye'den oraya görev yapmaya giden ve korunaklı alanlarda kalan personelimiz, polislerimiz, askerlerimizde çıkan pozitif olaylar var. 320 vakanın 150'si Afrin ve İdlib'de çıktı. 120'si Afrin'deki polislerimizde, 20'si İdlib'deki hava taburunda çıktı. En son geçen hafta gelen Suudi Arabistan'dan gelen 517 kişinin 27'sinde pozitif olay belirlendi. Biz 'olayları tam sıfırladık' derken bu yurt dışından gelenlerle beraber bugün itibarıyla 20 pozitif vakamız var. Bunu şunun için anlatım etmek istiyorum; Türkiye Cumhuriyeti Devleti son yıllarda sıhhat hizmetlerine oldukca büyük yatırım yaptı. Gayret ve alınan tedbirlerle Kovid-19 sürecini fazlaca azca hasarla atlattık."

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz