AFAD açıkladı ! Bingöl'de 235 artçı deprem meydana geldiğini duyurdu


Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), merkez üssü Bingöl Karlıova olan 5.7 büyüklüğündeki zelzele sonrasında 4'ü 4'ten büyük 235 artçının yaşandığını açıkladı.
AFAD açıkladı ! Bingöl'de 235 artçı deprem meydana geldiğini duyurdu

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), merkez üssü Bingöl Karlıova olan 5.7 büyüklüğündeki depremin ardından oldukca sayıda artçının yaşandığını bildirdi.

AFAD'dan meydana getirilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"14.06.2020 tarihi saat 17.24’te Bingöl ili Karlıova ilçesinde 5.7 büyüklüğünde bir zelzele meydana gelmiştir. Deprem, Malatya, Tunceli, Elazığ, Erzincan, Şanlıurfa illerinde hissedilmiş olup, Erzurum Çat ilçesi ve Bingöl Karlıova, Adaklı ve Yedisu ilçelerinde yıkıma sebep olmuştur. Meydana gelen deprem sonrası 4’ü 4 üstü olmak üzere 235 artçı deprem meydana gelmiştir. 1 vatandaşımız yaşamını kaybetmiş, 35 vatandaşımız yaralanmıştır. Tedavisi tamamlanan 31 vatandaşımız taburcu edilmiştir. Beslenme çalışmalarının desteklenmesi amacıyla Türk Kızılayı ekipleri bölgede görevlendirilmiş, 18 bin 500 benlik sıcak yemek, 4 bin kumanya, 433 besin kolisi, 5 bin benlik sahra mut

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz