Adanada Helikopter ile kurallara uymayan sürücülere cezalar yağıdı !


Adana’da trafik polisleri, helikopterin tespit ettiği kaide ihlali icra eden sürücülere yönetimsel para cezası yazarken, bazı sürücüler ihlal yapmadığını söylese de ceza yemekten kurtulamadı.
Adanada Helikopter ile kurallara uymayan sürücülere cezalar yağıdı !

Adana’da trafik polisleri, helikopterin tespit ettiği kaide ihlali icra eden sürücülere yönetimsel para cezası yazarken, birtakım sürücüler ihlal yapmadığını söylese de ceza yemekten kurtulamadı. Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik polisleri Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) otoyolunda hem trafik ihlali yapan hem de maske takmayan sürücüleri belirlemek için harekete geçti. Trafik polisinin yapmış olduğu uygulamaya güvenlik önlemi almak için hususi harekat polisiyle durdurulan sürücülerin ateşini ölçmek için Adana Şehir Hastanesinden bir görevli de eşlik etti.

Bu arada helikopter de otoyolda trafik kuralı ihlali icra eden sürücüleri bir bir tespit edip karadaki polislere telsiz ile bildirdi. Polis, bu sürücüleri uygulama noktasına vardığında durdurup cezai işlem başlattı.

Bunlardan biri metropoller arası yolcu taşıyan otobüsün hostes koltuğunda oturan muavin oldu. Heliktopterdeki polisler hostes koltuğunda oturan muavinin güvenlik kemeri takmadığını bildirince tatbik alanında durdurulan otobüsteki muavine 288 lira trafik cezası parası kesildi. Helikopterdeki polis bir müddet sonra da TIR sürücüsünün güvenlik kemeri takmadığını bildirdi. Bunun üzerine TIR’da uygulama alanında durduruldu.

TIR sürücüsü kadın trafik polisinin "emniyet kemeriniz takılı olmadığı için size ceza yazacağız" demesi üzerine "Ben güvenlik kemerimi takmıştım bakın takılı" dedi. Ancak polis helikopterden tespit edildiğini emniyet kemerinin bir süre ilkin takılı olmadığını hatırlatınca isminin Hasan Hüseyin Gözbaşı olduğu öğrenilen sürücü "Dinlenme tesisinden çıktıktan sonra takılı değildi sanırım. O zamanda helikoptere yakalanmışım" diyerek kendini savundu.

TIR sürücüsüne de para cezası kesildi. Polis ek olarak maskesi olmayan sürücülere maske de dağıttı. Polislerin uygulaması devam ediyor.

Adanadan Haber.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz