ABD'den önemli koronavirüs açıklaması geldi: "Devir kapanıyor" dedi..


ABD Sağlık Bakanı Alex Azar, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) olay sayısının son günlerde yine yükselişe geçtiğini söyledi. Azar, "Aşı ve tedavi çalışmaları ilerliyor sadece salgının yayılmasını yavaşlattığımız devir kapanıyor" dedi.
ABD'den önemli koronavirüs açıklaması geldi: "Devir kapanıyor" dedi..

Azar, CNN televizyonunda Jake Tapper'ın sunduğu "State of Union" programında, ülkedeki Kovid-19 salgınına ilişik son gelişimleri değerlendirdi.

Özellikle cenup ve batı eyaletlerde vaka sayılarının hızlı biçimde arttığına işaret eden Azar, "Ülke şu anda birkaç ay önce pandeminin zirve yapmış olduğu dönemden farklı bir durumda. Aşı ve tedavi emek harcamaları ilerliyor ancak salgının yayılmasını yavaşlattığımız devir kapanıyor." ifadesini kullandı.

Herkesin sorumluluk alarak maske ve sosyal mesafe kurallarına itaat etmesi gerektiğinin altını çizen Azar, vakaların ülkedeki "normalleşme" sürecine bağlı olarak artışa geçmiş olduğu iddialarını da yanıtladı.

"VAKALARIN ARTMASININ NEDENİ NORMALLEŞME DEĞİL"

Azar, "Vakaların artmasının nedeni normalleşme değil. Birçok eyalette normalleşme sürecine henüz oldukça yeni başlamış olan topluluklarda bile vakalar artıyor. Vakaların artış nedenini derinlemesine incelemeliyiz ancak şurası kesinki kendi davranışlarımıza dikkat etmeli, sosyal mesafeyi koruduğumuz ve maske taktığımızdan güvenli olmalıyız." diye konuştu.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz